perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...
HGS OTOPARK SİSTEMLERİ

Otoparklarda, araçların düzenli bir şekilde geçiş yapabilmeleri için araçların geçişlerini engelleyecek sistemler kullanılmaktadır. Bu sistemler otopark altyapısında bulunan kapıların otomatik olarak çalışmasını sağlayarak ya da otomatik olarak çalışan bariyer sistemleri ile elde edilirler. Bu şekilde yalnızca engelleyici sistemleri insan gücü kullanılmadan otomatik bir şekilde tek bir merkezli yönetilmesi sağlanabilir. Kullanıcı taraflı otomatik çalışması için ise kullanıcı tanıma sistemleri kullanılması gerekecektir. Günümüz teknolojisi ile otoyollarda da kullanılan en yaygın sistem HGS sistemlerdir. Çalışma mantıkları aynı şekilde olup otoparklara uygulanırlar. Otomatik kapı ya da bariyer sistemleri ile HGS otopark sistemleri senkronize çalıştırılarak HGS otopark sistemleri elde edilir. HGS otopark sistemleri için Türkiye distribütörü olduğumuz Avax markası adı altında bulunan kollu bariyer sistemleri ve HGS otopark sistemleri ile bu mümkündür. Tüm kullanıcılarımızın aynı şartlardan faydalanabilmeleri için Türkiye genelinde satış fiyatlarımız sabit olmakla beraber Türkiye distribütörü olmamızın da avantajlarıyla en cazip fiyatlar Perkotek olarak firmamıza aittir.

HGS otopark sistemleri, otopark kapısında bulunan otomatik kapı ya da bariyerlerin bulundukları noktalara kurulacak HGS antenlerden ve panellerden oluşmaktadır. HGS otopark sistemleri paneline tanımlanan etiketler ile panel arasındaki iletişimi sağlayacak olan HGS antenlerdir. Otopark kapılarına gelen araçlarda bulunan etiket bilgisini okuyarak panele iletirler ve panel kendi içerisinde yaptığı sorgu sonucunda sisteme tanımlı ise bariyere açılma komutunu gönderecektir. Sistem bu şekilde offline olarak çalışabileceği gibi hgs otopark sistemleri yazılımının kurulacağı bir bilgisayar aracılığı ile online moda alınarak da çalışabilir. Bu şekilde yazılım üzerinde kullanıcılara kısıtlamalarda getirilebilmektedir. Bu durumda sorgulama işlemini yapacak olan panel değil, hgs otopark sistemleri yazılımıdır. Yapılan kısıtlamalar sonucunda etiketin sisteme tanımlı olması yetmeyecek aynı zamanda belirlenen kurallar varsa bu kurallarında sağlanması gerekecektir. Bu özellik en çok ücretli otoparklarda memnuniyetle kullanılmaktadır. Ayrıca yazılım içerisinde bulunan geniş raporlama modülü ile otoparkın kullanımı hakkında bilgi sahibi olabilecek ve bu raporlar doğrultusunda kısıtlamalarda değişikliğe de gidilebilecektir. HGS otopark sistemleri antenleri kullanım alanları gereği kesinlikle su geçirmez üretilirler. Ayrıca elektrostatik toz boya teknolojisi ile korunan gövdeleriyle dış etkenlerde doğabilecek hasar ve yıpranmalara karşı dayanıklıdırlar. Antenlerin okuma mesafeleri 0 m ile 50 m arasında ayarlanmaları kurulacakları alanlarda kolaylıklar sağlamaktadır.

Otopark altyapısında araçların geçişini engelleyecek bir sistem yoksa ya da bulunan sistem HGS otopark sistemleri için uygun değilse Avax hgs otopark sistemleri bariyeri yardımınıza yetişecektir. DZ ve MN modelleri şeklinde ayrılan bariyer sistemleri kol tipleri ve uzunlukları ile kendi içlerinde de modellere ayrılmaktadır. Standart kol tipleriyle 3 m kol uzunluğu bulunan DZ 3 ve MN 3 modellerine ek olarak 6 m kol uzunluğu bulunan DZ 6 ve MN 6 modelleri ihtiyaçlara göre tercih edilebilir. Alternatif olarak ise kolunda bulunan ve aşağı doğru uzanan saçakları ile 5 m kol uzunluğuna sahip MN 5 modeli de tercih edilebilir. MN 5 modelinde bariyer kolunun altından olası kaçak geçişlerinde önüne geçilmektedir. Tüm modellerde kol mesafeleri üst limitlerinin altına kısaltılabildiğinden kurulacakları alanlarda kolaylık sağlarlar. Ayrıca olası araç kazalarında bariyer iç mekanizmasının ve bariyer ana kartının hasar görmesini engellemek için darbelere karşı dayanıklı gövdeler kullanılmıştır. Yetenekli ana kartı sayesinde otopark altyapısında bulunan güvenlik sistemleri bariyere entegre edilebilir. Böylece olası acil durum anlarında güvenlik sisteminin vereceği sinyaller bariyer ana kartı tarafından algılanarak otomatik olarak serbest moda geçmesi sağlanabilir. Bunun sonucunda acil durumlarda otoparkın tahliye işlemi hızlı bir şekilde yapılabilecektir.

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler