perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

HGS PANEL RENKLERİ

Hgs panel renkleri, kullanılacak oldukları alanlara şıklık katmaktadır. Bu yüzden kullanılacak olan hgs panel renkleri oldukça önemlidir. Peki, hgs nedir ve nerelerde kullanılır? Hgs, hızlı geçiş sisteminin kısaltmasıdır. Hızlı geçiş sistemleri, araç takibi yapmak için kullanılmakta olan bir sistemdir. Bu sistemlerin bir bütün olarak kullanılması gerekmektedir. Bu sayede otoparklara yapılacak olan araçların giriş ve çıkışlarını 7/24 kontrol altına alınmaktadır. Bu sistemleri kullanmak çok basit olduğu için ve aynı zamanda çok da uygun fiyatlara sahip olduklarından ötürü, günümüzde her geçen gün çok daha geniş alanlarda kullanılmaktadırlar. Özellikle sitelerde sıklıkla tercih edilen bu sistemler; kamu kurum ve kuruluşlarında, askeri alanlarda, belediyelerde, fabrikalarda, plazalarda, işletmelerde ve buna benzer pek çok alanda kullanılabilir.

Otopark hgs sistemlerinde otopark bariyeri, araç etiketleri, araç kontrol paneli, araç takip programı bir arada kullanılmalıdır. Öncelikle araçlara özel olarak etiket tanımlaması yapılması gerekmektedir. Bu etiketlerin, kâğıt etiketler ve sert etiketler olmak üzere iki farklı modeli bulunur. Kâğıt etiketler, araçların camlarına yapıştırılarak kullanılır. Sert etiketler ise araçların plakalarına yapıştırılarak kullanılır. Bu etiketler, araçların plaka bilgileri, ruhsat bilgileri ve kat maliki bilgileri gibi bilgiler ile kayıt edilmektedir. Otoparkların giriş alanlarına ise antenler monte edilir. Tanımlanmış olan tüm bilgiler, araç kontrol paneli üzerinden programa tcp – ıp bağlantısı ile gönderilir. Araç hgs sistemi bu şekilde kullanıma hazır hale gelir. Tanımlı olan etikete sahip aracı antenin görmesi ile birlikte durmalarına dahi gerek kalmadan hızlı bir şekilde geçiş yapılabilecektir.

Farklı hgs panel renklerine sahip olan otopark kontrol panellerimizden bahsedelim. Otopark kontrol paneli, otoparkların giriş ve çıkışlarında yer alan 2 adet anteni kontrol edebilmektedir. Otoparka giriş yapmak isteyen araçlara global anti passback yapar ve otoparktan çıkmamış olan araçlara, giriş yetkisi vermez. Böylece otoparka giriş yapan aracın, etiketini çıkararak, başka araca vermesi ve yabancı aracı otoparka sokması gibi bir durum söz konusu değildir. Her araca özel olarak giriş ve çıkış yetkisi verilebileceği gibi aynı zamanda bir araç grubuna da yetki verilebilmektedir. Bilgisayara bağlı olmaksızın offline olarak çalışabilen paneller, otopark takip programı ile hafızasında yer alan tüm bilgileri bilgisayara aktarabilir ve otopark giriş çıkış loglarını da raporlayabilmektedir.

Farklı hgs panel renklerine sahip olan otopark kontrol panelleri, diğer paneller ve bilgisayarlar ile network üzerinden haberleşmektedir. Bir panele 510 adet otopark giriş ve çıkış noktası tanımlaması yapılabilir. Bir panel ile 65.000 adet aracın aynı anda otoparka giriş ve çıkış yapması da kontrol edilebilir. Siz de Farklı hgs panel renklerine sahip olan otopark kontrol panellerimiz ve otopark takip sistemlerimiz hakkında çok daha fazlasını öğrenmek için bizi 0850 811 80 00 numarasını tuşlayabilirsiniz.

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler