perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...
KAPI X RAY CİHAZI

Kapı x ray cihazı, yüksek güvenliğe ihtiyaç duyulmakta olan alanlarda kapı girişlerine konulmakta olan cihazlardır. Bu cihazların kullanım alanları çok geniş olmakla birlikte en çok günümüzde alışveriş merkezlerinde rastlamaktayız. Tabi bunun yanı sıra aynı zamanda kapı x ray cihazı; eğitim kurumları, ceza evleri, tutuk alanları, belediyeler, fabrikalar, okullar, kamu kurum ve kuruluşları gibi pek çok alanda güvenle kullanılmaktadır. Kapı x ray cihazı ile birlikte el tipi metal üst arama dedektörleri ve kapı tipi metal üst arama dedektörlerini bir arada kullanmak, çok daha iyi sonuçlar elde etmenizi sağlayacaktır. Kapı x ray cihazı, tehlikeli maddeleri tespit etmek için x – ışını teknolojisini kullanmaktadır. X – ışını, sabit bir kaynaktan, karşısında yer alan foto diyotlara fırlatılmaktadır. Fırlatılan x – ışını, foto diyotlar ve kapı x ray cihazı dedektörü arasında herhangi bir nesne bulunuyorsa, nesneyi delerek karşıya ulaşmaktadır. X ışınlarının delip geçmiş oldukları nesnelerin atom cinsleri, atom ağırlıkları ve şekilleri de foto diyotlar tarafından emilerek kapı x ray cihazı ekranına yansıtılmaktadır. Bu yansıtılan görüntüler, kapı x ray cihazı modeline göre renkli ya da siyah beyaz olabilmektedir. Renkli olarak yansıtılan nesneler, organik ve inorganik madde ayrımı yapan dedektörlerde bu şekildedir. Peki, bu ayrım nasıl yapılır? Kapı x ray cihazı ekranına mavi renkli olarak yansıtılmakta olan nesneler, inorganik madde olarak adlandırılmaktadır. Bu maddelerin atom ağırlıkları 18’den büyük olmaktadır. Krom, altın, gümüş, demir, bakır, kalay, kurşun vb. elemenler, inorganik madde sınıfına giren elementlerdir. Atom numarası on ile on sekiz arasında olan elementler ise karışık grup elementi olarak adlandırılmaktadır. Karışık grup elementleri, kapı x ray cihazı ekranlarına yeşil renkli olarak yansıtılmaktadır. Fosfor, kükürt, argon, klor, magnezyum, alüminyum, silisyum vb. elementler, bu grup elementlere verilebilecek bir örnektir. Organik elementler ise atom numaraları ondan küçük olan elementlerdir. Bu elemenler, kapı x ray cihazı ekranlarına turuncu renkli olarak yansıtılırlar. Oksijen, karbon, bor, berilyum, lityum, helyum azot ve benzeri tüm elementler, organik nesneleri oluşturmaktadır.

Kapı x ray cihazı, her geçen gün çok daha geniş alanlarda kullanılmakta olan cihazlardır. Bu cihazlar, iki sene boyunca garantilidirler. Bunun yanı sıra on sene boyunca da yedek parça garantisi bulunmaktadır. Birçok modelinde narkotik ve patlayıcı madde tespit özelliği de yer almaktadır. Böylece kapı x ray cihazından geçiş yapılacak olan tüm tehlikeli maddeler tespit edilebilecektir. Özellikle hava alanlarının güvenliğinde çokça kullanılan kapı x ray cihazı, geçiş yapılan nesnelerin fotoğraflarının çekilmesini sağlamaktadır. Son yüz bin görüntü, hafızada saklanabilmektedir. Bu görüntülerin kapı x ray cihazı ekranında büyütüp küçültülerek tekrar tekrar incelenmesi veya konveyör ileri – geri yapılarak incelenmesi mümkündür. Kapı x ray cihazı, delinmez bölge alarmı sayesinde gizli maddeleri de tespit edebilmenizi sağlamaktadır.

Perkotek Teknoloji İç ve Dış Tic. A.Ş. olarak Secuda kapı x ray cihazı Türkiye dağıtıcılığını yapmamızdan ötürü bu cihazların fiyatları firmamızda oldukça uygundur. Satın almak için siz de hemen şimdi bizi arayabilirsiniz!

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler