perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

Otomatik Geçiş Sistemleri (OGS)

Ücretli otoparkların yanı sıra günümüzde toplu konut siteleri, iş merkezleri ve özel şirketlerin de artmasıyla kullanıcılara ait otopark ihtiyacı da artmıştır. Bu gibi noktalarda araç geçişlerini kontrol altına almak için bariyer sistemlerinin kullanılması zorunlu hale gelmiştir. Ogs sistem yalnız başlarına bir görevli aracılığı ile çalışabilecekleri gibi OGS sistem uygulanarak otomatik geçişler de sağlanabilmektedir. Türkiye distribütörü olduğumuz Avax markalı ürünler ile OGS sistem ve kollu bariyer sistemleri ile Perkotek firması olarak kullanıcılarımıza bu konuda ürünler tedarik etmekteyiz.

Bir otoparkta OGS sistem kullanılması için bu otopark ait bir bariyer ogs sisteminin bulunması gerekmektedir. Avax kollu bariyer sistemleri MN ve DZ modelleri ile kullanıcılarımıza sunulmaktadır. Bu bariyer sistemleri kol mesafeleri olarak kendi içlerinde 3 m ve 6 m kol uzunlukları ile DZ 3, MN 3 ve DZ 6, MN 6 şeklinde ayrılmaktadır. Standart bariyer kolları ile kullanılan bariyer sistemlerine ek olarak MN modeline ait 5 m kol uzunluğu ile MN 5 saçaklı ogs sistemi ile kolda bulunan saçaklara sahip bariyer çeşidi de kullanıcıların isteklerine göre tercih edilebilir. Koldaki bu saçaklar aracılığı ile bariyer kolunun altından olası kaçak geçişlerinde önüne geçilmiş olunmaktadır. Ayrıca tüm bariyer modellerinde kol uzunları maksimum uzunluklarının altına kısaltılabildiğinden kurulacakları bölgelerdeki araç geçiş alanlarının dar ya da geniş bir alana sahip olmaları kullanımı açsından bir sorun teşkil etmeyecektir. Yaşanabilecek araç kazaları düşünülerek tasarlanan dayanıklı gövdeleri ile bir kaza yaşanması durumunda bariyer mekanizmasının ve ana kartının hasar almasının önüne geçilmiştir. Bu gövdenin Türkiye koşullarına dayanabilmeleri için elektrostatik toz boya teknolojisi ile kaplı olmalarından dolayı dış etkenlerden doğabilecek hasar ve yıpranmalara karşı etkilenmemeleri sağlanmaktadır.

Otoparka ait ogs sistemine uygulanacak OGS sistem ile otopark geçiş sistemi tam otomatik çalışan bir hal almış olacaktır. OGS sistemler günümüz teknolojisinde en gelişmiş sistem olduklarından otoyollar dâhil olmak üzere kullanılmaktadır. Avax OGS sistem uygulaması, standart bariyerlerde bulunan abonman sistemine göre daha makul fiyatlara sahip olduğu için tercih edilmelerindeki en önemli etkendir. Bariyer sisteminin bulunduğu araç geçiş noktasına kurulacak OGS anten aracılığı ile OGS sistemine tanımlı araçlar geldiklerinde OGS panel bu araçlar için bariyer sistemine otomatik olarak açma komutu gönderecektir. Tabi bu araçlar için önceden sisteme tanımlanan etiketlerin kullanıcılara dağıtılması gerekmektedir. OGS sistem set içerisinde bulunan panel aracılığı ile offline olarak yalnız başına çalışabileceği gibi araç takip yazılımının kullanıldığı bir bilgisayar yardımı ile online olarak da çalışabilmektedir. Online kullanımda, kullanıcılara tanımlanan etiketler aracılığı ile program üzerinden yetki ve kısıtlamalar getirilebilmektedir. Ayrıca program içerisinden bulunan detaylı raporlama modülü ile bariyer sistemi ve otoparkın kullanımı için detaylı raporlar alınabilir. Bu raporlar aracılığı ile ilerleyen zamanlarda kullanıcıların yetki ve kısıtlamalarında değişiklikler yapılabilmektedir.

Set halinde kurulumu yapılan Avax bariyer sistemi ile otopark altyapısında bulunan güvenlik sistemi mevcut ise entegrasyonu sağlanabilir. Yaşanabilecek acil durum anlarında güvenlik sisteminin vereceği sinyaller doğrultusunda bariyer sisteminin otomatik olarak serbest moda geçmesi sağlanabilir. Böylece tahliye işlemleri hızlı bir şekilde yapılacaktır. Ogs sistem ile yaşanacak sorunlar doğrultusunda destek ekibimiz ile irtibata geçilerek yaptıracakları yönlendirmeler doğrultusunda kullanıcıların sistemlere müdahale etmesi sağlanmaktadır. Yapılan bu yönlendirmeler ile ya da sisteme müdahale edecek bir yetkilinin olmaması durumunda destek ekibinden alınan randevu ile kullanıcılarımıza, firmamıza ait deneyimli teknik ekibin yönlendirilme seçeneği de sunulmaktadır.

perkotek.com Aşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
  Dosya Adı İşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler

100.000'in üzerinde memnun müşteri referansı ile açık ara lider
Referanslarımızdan Bazıları