perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

Bekçi Kalemi: Güvenlik Kontrolünde Pratik Çözüm!

Personellerin çalışmalarını yetkililerin kontrol etmeleri zor bir işlemdir. Sürekli takip etmekle olmaz, ancak verilen görevlerin sonuçlarına göre bu konuda başarılı olunabilir. Bekçi ve güvenlik görevlilerinin yaptıkları görevler itibariyle takip işlemi daha da zorlaşmaktadır, sonuç olarak bir olay olmadan elle tutulur ispatlanacak bir şey yoktur. Yapmaları gereken, görev aldıkları bölgede gerekli kontrollerin yapılması olup bu kontrollerinde yapılıp yapılmadığını kontrol etmekte zor olacaktır. Özellikle bekçilerin çalışma sistemlerinin genel olarak vardiyalı sistemler olduğu düşünülürse ve gece vardiyalarında yetkili kişilerin olmadığı düşünülürse bu kontroller daha da zor olmaktadır. Bu nedenle aynı personel takip sistemlerindeki mantığa sahip olan uygun maliyetlerle kurulacak bekçi kontrol saati sistemleri kullanılması ihtiyaçları karşılayacak ve yetkililerin iş yükünü de azaltacaktır. Türk mühendisler tarafından firmamız adına özel olarak üretilen ve Türkiye distribütörü olduğumuz yurtdışı menşeli ürünler olan Guard Tour bekçi kalemi, Perguard bekçi kalemi ve GuardX bekçi kalemi markaları ile bu konuda siz değerli kullanıcılarımıza hizmet vermekteyiz. Türkiye distribütörü olmamızın da avantajlarıyla en cazip fiyatların Perkotek olarak firmamıza ait olması ile beraber tüm kullanıcılarımızın aynı hizmetten faydalanabilmeleri için Türkiye genelinde satış fiyatlarımız da sabittir. Kullanım alanları alışveriş merkezleri, polis merkezleri, askeri birlikler, depolar, fabrikalar, toplu konut siteleri şeklinde örneklendirilebilmeleri yanı sıra bekçi ve güvenlik görevlilerinin bulunduğu her türlü noktada kullanılabilir.

Bekçi kalemi kurulum ve kullanımları açısından gayet basit sistemler olduklarından destek ekibimizden alınacak kısa bir eğitimle kullanımları kolaylıkla sağlanmaktadır. Kurulum aşamasında ilk olarak yapılması gereken bekçi kalemine ilişkin sürücülerin veri transferi yapılacak olan bilgisayara tanıtılması ve raporlamalar için bekçi takip yazılımının kurulmasıdır. Sonrasında bekçilere ait tanıtım kartları ve devriye turlarına ait tur noktaları bekçi takip yazılımına tanımlanır ve tur noktalarının ilgili bölgelere montajları yapılır. En son adım olarak ise bekçilerin yapması gereken turların saatleri ve süreleri yazılıma tanımlandıktan sonra bekçi kontrol saati kullanıma hazır olacaktır. Kullanım aşamasında ise bekçiler tura başlamadan önce ilk olarak kendilerine ait bekçi kartlarını tur kalemine okutacaklardır ki bekçi kalemi o sırada hangi bekçinin görevde olduğunu anlayabilmelidir. Sonrasında devriye turlarını yaparak ilgili tur noktalarına kalemi okutacaklardır. Böylece bekçilerin görevlerini yaptıkları tur kalemi hafızasında kayıt altında olacaktır. Kalem hafızasında saklanan bu bilgiler uzun yıllar hafızada saklanabilir, ancak yazılım üzerinden alınacak raporların tam verimli ve sağlıklı olabilmesi için gün ya da haftalık gibi periyotlarla düzenli olarak veri transferinin yapılması tavsiye edilmektedir. Aktarım yapılan bu bilgiler doğrultusunda, ilk aktarım yapılan tarih ile son aktarım yapılan tarih arasında istenilen raporlara ulaşılabilir.

Bekçi kalemi, kullanım alanları gereği tamamen su geçirmez ürünler olmakla hasar görmelerinin engellenmesi farklı yöntemler kullanılarak tasarlanmıştır. Kalemin ağırlık merkezi hiçbir elektronik devrenin olmadığı arka kısımda bulunduğundan kalemin düşürülmesi halinde ilk darbeyi bu kısım alacaktır ve elektronik devrelerin olduğu kısma alınan darbe minimuma indirgenerek iletilecektir. Ayrıca kalem içerisinde bulunan darbe sensörleri ile bilinçli ya da bilinçsiz yapılan tüm darbeler kayıt altında olacağından bekçi kalemi yazılımı üzerinden alınacak darbe raporunda, darbenin hangi görevlide yaşandığı saniyesine kadar görünecektir. Böylece ilgili görevliden gerekli savunma alınabilecektir. Modellere göre farklılık gösteren fener özelliği ile gece vardiyalarında görevlilere de yardımcı olmaktadır. Uzun süreler dayanabilen bataryaları ile sürekli şarj edilmeleri gerekmemektedir. Kullanım yoğunluklarına göre bataryaları ortalama 1 ay dayanabilmektedir. Kullanım yoğunluğunun fazla olmadığı durumlarda ise bataryalarının 2 aya kadar dayanabildiği gözlemlenmektedir. Satın almak için arayabilirsiniz! 

 

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler