perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

KART OKUMA CİHAZI

Kart okuma cihazı sistemleri, günümüzde personel takip etmek amacıyla sıkça kullanılan sistemlerdir. Kartlı okuyucu sistemlerin kullanımları oldukça basit olup günümüzde çok geniş alanlarda tercih edilmektedir. Özellikle personel takibi yapmak amacıyla oldukça sık kullanılan kart okuyucu sistemler, aynı zamanda üye takip programı, öğrenci takip programı, minibüs takip programı ve tuvalet takip programı ile birlikte de kullanılabilmektedir. Bu sistemler aynı zamanda turnike, kapı ve bariyerlere de tetik verebilmektedir. Bu sayede Geçiş kontrolü sağlanırken aynı zamanda geçiş kısıtlamaları da sağlanmaktadır. Kartlı geçiş sistemlerine önceden tanımlı olan kartların tanıtılması ve okutulması gerekmektedir. Bu kartlar, mifare ya da proximity kartlardır. Bu kartların hangisinin tercih edileceği tamamen cihazın özelliklerine göre değişmektedir. Kart okuyucular kendi içerisinde 4 farklı gruba ayrılmaktadır. Bunlardan ilki standalone kart okuma cihazı sistemlerdir. Standalone kart okuyucular, bilgisayardan bağımsız olarak çalışmasını devam ettirmektedir. Bu cihazlara öncelikle master kart okutulmaktadır. Bundan sonra okutulacak olan tüm kartların tanıtılması ile tüm geçişler esnasında kullanıcılara izin verilmektedir. Bu kart okuma cihazının tetik süresini istediğiniz gibi ayarlayabilmeniz mümkündür. Tetik verebildikleri için zaten manyetik kilit, elektrikli kilit ve elektronik kilitlerin karşılıklarını açtırabilmektedirler. Bu cihazlarda kart okutularak giriş yapılabildiği gibi aynı zamanda şifreli geçiler de yapabilmek mümkündür. Üstelik su geçirmeyen modellerimizi de dış mekanlarda güvenle tercih edebileceğinizi unutmayın.

Offline kart okuma cihazı sistemler, bilgisayarın açık olmasına gerek olmaksızın çalışmasını devam ettiren sistemlerdir. Bu sistemlerde geçiş yapılabilmesi için okutulacak olan kartlara geçiş zone’leri tanımlanması gerekmektedir. Böylece hangi kart kullanılarak hangi gün ve saatlerde kullanım sağlanabileceği detaylı olarak gösterilebilmektedir. Offline çalışan kart okuma cihazı sistemlerde, panele ihtiyaç duyulmamaktadır. Çünkü cihazın kendisi panel görevini görmektedir. Ip tabanlı olan bu cihazlar, en yakın olan network switch’e takılmaktadırlar ve sisteme bu şekilde edilebilirler. Kartı okutmuş olan kişilerin kayıt esnasında verdiği bilgileri de kart okutulduğu esnada ekranda görebilmek mümkündür. Bu cihazların kart okuma kapasiteleri cihazdan cihaza göre farklılık göstermektedir. Örneğin; bir cihazda 1000 adetlik bir kapasite varsa, 2000 personele sahip olan alanda bu cihazı kullanmak mantıklı değildir. Ancak 2000 adet kart kapasitesine sahip olan bir cihaz ile 1000 adet personelin giriş ve çıkış takibinin yapılmasında hiçbir sorun olmayacaktır. Üstelik bu cihazlarda kartın yanı sıra aynı zamanda da şifreli olarak da geçiş yapılabilmesi mümkündür. Yani her açıdan üst düzey bir takip sağlamanıza olanak tanıyacaktır.

Bir diğer kart okuma cihazı sistemleri ise panelli kart okuyucudur. Bu kart okuma cihazının çalışabilmesi için panel kullanılması gerekmektedir. Genel olarak bu sistemlerde kullanılan kart okuyuculara aptal terminal adı verilmektedir. Aptal terminaller, hafızasında hiçbir bilgiyi tutamazlar. Gelen tüm bilgiler panel aracılığı ile program üzerinde tutulmaktadır. Bir adet panele 4, 8 veya 16 adet kart okuyucu tanıtılabilmektedir. Üstelik 256 adet kart okuyucuyu da bir arada kullanabilmek mümkündür. Kullanımı bu cihazların çok basittir. Üstelik iç mekanlarda ve dış mekanlarda tercih edilebilmek için farklı modelleri bulunmaktadır. Bu modellerin şifreli geçiş yapılmasına izin verenleri de bulunmaktadır. Online kartlı geçiş sistemlerinde ise kullanım sırasında bilgisayarın açık olması gerekmektedir. Geçişlerdeki yetkiler, geçiş adetleri ve geçiş zaman tanımları kullanılacak olan programın üzerinden tanımlanabilmektedir. Rs 232 ve Rs 485 ile çalışmasını devam ettiren bu kart okuyucular, konvektör aracılığı ile bilgisayarın seri portuna bağlanabilmektedirler. Kart okuma cihazı alınan bilgiyi doğrudan geçiş kontrol programına aktarmaktadır. Programa önceden tanımlı olan kartlar ile de yetki kontrolü yapılabilmektedir. Tğm kart okuyucu sistemler fiyat olarak oldukça uygun olmaktadır. Bunun nedeni Strike kart okuma cihazının Türkiye distribütörlüğünü yapmamızdır. Satın almak için zaman harcamadan bizimle irtibata geçebilirsiniz.

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler