perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

KARTLI TURNİKE SİSTEMLERİ

İnsanların belirli bir düzen ve belirli sorguların sistemsel açıdan yapılarak geçiş yaptıkları noktalarda turnikeler kullanılır. Turnikeler tek başlarına sadece birer makinadır. Bu turnikeleri bir otomasyon sistemine bağlamak için bazı teknolojiler vardır. Bu teknolojiler uygulandıktan sonra turnikeler asıl isimlerini alırlar. Turnikeler ile olarak jeton üniteleri ile hayatımıza girmiştir. Ancak bu şekilde sadece ücretli geçişlerde kullanılmaktadırlar. Oysaki günümüzde plaza ve şirketlerde de artık turnike sistemleri kullanılmaktadır. Bu durumlarda gelen personelden bir ücret alınmayacağı için sistemin değişmesi gerekmekteydi. İlk olarak kartlı turnike sistemleri üretilmeye başlandı.

Kartlı turnike sistemleri, turnikeye entegre edilen kart okuyucular ile sağlanmaktadır. Bu cihazlar bir otomasyon sistemine bağlı olmadan yalnız başlarına da çalışabilirler. Kullanıcılara dağıtılan kartlar turnikelerde bulunan cihazlara tanımlanırlar, cihazların üzerinden tanımlı olan kartlar cihaza okutulduğunda turnikeleri açmaları ayarlanarak turnike sistemi ile kart okuma sisteminin offline olarak çalışması sağlanabilir. Offline şekilde çalıştıklarında sadece turnike sisteminden kullanıcıların geçişleri sağlanabilir. Ancak turnike ve kart okuma cihazını yönetecek bir otomasyon programı ile geçiş için onaylar program tarafından verilmektedir. Bu şekilde kullanılan programın özelliklerine kullanıcılara turnike geçişleri için istenilen yetki ve kısıtlamalar yapılabilir. Bunun yanı sıra detaylı raporlama modülleri ile kullanıcıların turnikeleri gün içerisinde nasıl kullandıkları da tespit edilebilir. Bu raporlamalar sayesinde kullanıcılara yapılacak yetki ve kısıtlamalara eklemeler ve çıkarmalar da yapılabilir.

Kartlı turnike sistemleri olarak çalışabilecek turnike çeşitler şunladır; bel tipi turnike sistemleri, VIP turnike sistemleri, hızlı geçiş turnike sistemleri ve boy tipi turnike sistemleridir. Avax turnike modelleri ile tüm bu turnike sistemleri için siz değerli müşterilerimiz hizmet vermekteyiz. Kullanıcı isteklerine göre tüm bu turnike sistemleri ile Strike markalı kart okuma cihazları senkronize edilerek bir otomasyon sistemi kurulması sağlanabilir. Yalnız boy tipi turnike sistemlerinin kullanıldıkları noktalarda genellikle güvenlik en üst seviyelerde olduğu için bu tip noktalarda boy turnike sistemine kartlı geçiş sistemi uygulanması tavsiye edilmez. Çünkü güvenliğin üst noktada olduğu bu bölgelerde genellikle her kullanıcının geçiş yetkisi yoktur. Kartlı geçiş sistemlerinde ise kullanıcıların kartlarını paylaşmaları ya da kartların yetkisi olmayan kullanıcıların eline geçmesi sonucu bir güvenlik açığı ortaya doğacaktır. Sistem asıl kart sahibi olup olmadığını anlayamayacağından maalesef ki buna bir çözüm yoktur. Bu tip güvenliğin yüksek olduğu noktalarda kartlı turnike sistemleri yerine; parmak izli turnike sistemi, yüz tanımalı turnike sistemi, iris tanımalı turnike sistemi olacak şekilde boy turnikeleri dönüştürülebilir. Bu tanıma sistemleri başka kullanıcılara devredilemeyeceğinden ya da yetkisi olmayan kullanıcıların eline geçemeyeceğinden sistemsel olarak bir güvenlik açığı olmayacaktır. Bu sistemler ile Access geçiş kontrol sistemi entegre edilerek çalıştırıldığında, Access programında bulunan anti passback özelliği ile turnike sistemi açısından güvenlik açığı oluşması tamamen ortadan kalkmaktadır. Kullanıcı istekleri doğrultusunda tüm bu tanıma sistemleri boy turnikeleri dışında; bel turnikeleri, VIP turnikeler ve hızlı geçiş turnikelerinde de entegre edilebilirler.

Kartlı turnike sistemleri, kullanıcı tanımlama sistemler ya da yazılımsal olarak doğabilecek her türlü sorunda destek ekibimiz ile görüşerek her türlü yardımı alabilirsiniz. Deneyimli ekibimizin telefonla yönlendirmeleri sonucu sistemlere müdahale ederek sorunların hızlı bir şekilde giderilmesi sağlanabilir. Bunun yanı sıra kullanıcıların onayları doğrultusunda destek ekibimiz uzak bağlantılarla yazılımsal sorunları da hızlı bir şekilde çözebilirler. Donanımsal olarak cihazlardan meydan gelen sorunlarda ise telefondan alınan destekler çözülmemesi durumunda destek ekibimizden randevu alarak teknik personellerimizce problemlerin yerinde giderilmesi de sağlanabilir.

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler