perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

Kart Sistemleri: Güvenli ve Etkili Erişim!

Kart sistemleri, günümüzde geçişlerin kontrol altında tutulması için kullanılmakta olan sistemlerdir. Bu sistemlerin çalışabilmesi için kart teknolojisi kullanılmaktadır. Kart sistemlerinde kullanılmakta olan kartların iki farklı modeli bulunmaktadır. Bunlar proximity kartlar ve mifare kartlardır. Bu kartlardan hangisinin kullanılacak olduğu tamamen cihazların modeline göre değişiklik göstermektedir. Genellikle bu kartları kullanabilmek için kartların beş ile on santimetre mesafeden cihazlara gösterilmesi gerekmektedir. Kart sistemleri cihazlarının iç ve dış ortamlarda kullanılmakta olan farklı modelleri bulunmaktadır. Dış ortamlarda kullanılmakta olan modelleri, su geçirmez özelliğe sahip olmaktadırlar. İki sene boyunca garantili olan kart sistemleri cihazlarımız, oldukça uygun fiyatlara da sahiptir. Bunun nedeni Perkotek Teknoloji olarak Strike kart sistemleri Türkiye dağıtıcılığını yapmamızdır.

Kart sistemlerinin kullanılmakta olan dört farklı modeli bulunmaktadır. Bunlar; online kart sistemleri, offline kart sistemleri, standalone kart sistemleri ve panelli kart sistemleridir. Online kart sistemleri, çalışmaları sırasında bilgisayarın sürekli olarak açık olmasına ihtiyaç duyan cihazlardır. Bu cihazlara geçiş yetkileri, geçiş zaman tanımlamaları ve geçiş adetleri program üzerinden tanımlanmaktadır. RS 232 ve RS 485 ile çalışmakta olan bu kart okuyucular, konvektör aracılığı ile de bilgisayarların seri portuna bağlanmaktadırlar. Offline kart sistemleri ise çalışmaları sırasında sürekli olarak bilgisayarın açık olmasına ihtiyaç duymayan cihazlardır. Bu cihazlar, genellikle personel takip sistemlerinde kullanılmaktadırlar. Cihazların kendileri panel görevi görmelerinden ötürü kullanım sırasında panele ihtiyaç duyulmamaktadır. Offline kart sistemleri cihazlarının birçok modelinde zil çaldırma özelliği bulunmaktadır. Zil çaldırma özelliği ile özellikle fabrikalarda personellerin toplu olarak hareket etmeleri sağlanabilmektedir.

Panelli kart sistemleri cihazları ise aptal terminal olarak da adlandırılmakta olan cihazlardır. Bu cihazlar çalışmalarına bilgisayarlardan bağımsız olarak devam etmekte olan cihazlardır. Aptal terminaller, çalışmaları sırasında hafızalarında hiçbir bilgiyi tutamazlar. Bütün bilgiler panel üzerinde tutulmaktadır. Panele dört, sekiz veya on altı adet cihaz tanıtılabilmesi mümkündür. Panel, geçiş yetkisinin verilip verilmeyeceği bilgisini cihaza iletmektedir ve bu şekilde kapı açılır ya da açılmaz.

Standalone kart sistemleri ise çalışmalarına bilgisayarlardan bağımsız olarak devam etmekte olan cihazlardır. Bu cihazların tetik süreleri istenildiği gibi ayarlanabilmektedir. Tetik olarak kuru kontak verebildikleri için manyetik kilit, elektrikli kilit ve elektrikli kilit karşılıklarını açtırabilmektedirler. Kart okutarak giriş ve çıkış yapılabileceği gibi şifre olarak da geçiş yapmanıza imkân tanıyan standalone kart sistemleri cihazları, sabotaj yapılması durumlarında alarm verebilirler ve kendilerini kapatabilirler.  Bu cihazların birçok modeline kartlı ve şifreli geçiş özelliği bir arada bulunmaktadır. Standalone kart sistemleri genellikle depolarda ve ofis kapılarında kullanılabilmektedir.

Kart sistemleri ile turnikelere, kapılara ve bariyerlere de tetik verebilirsiniz. Kapılara tetik vermek için cihazlar ile birlikte kilitlerin de bir arada kullanılması gerekmektedir. Kapılarda kullanılacak olan kilitlerin ahşap kapılar, demir kapılar, pvc kapılar, tahta kapılar vb. yapılarında kullanılmakta olan farklı modelleri yer almaktadır. Kart sistemleri ile siz de geçişleri kontrol altında tutun! Satın almak ve uygun fiyat tekliflerinden yararlanmak için 0850 811 80 00 arayabilirsiniz!

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler