perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

KARTLI GEÇİŞ AVANTAJLARI FAYDALARI

Kartlı geçiş avantajları faydaları oldukça çoktur. Peki, kartlı geçiş kontrol sistemleri nedir ve nerelerde kullanılır? Öncelikle bunlardan bahsedelim. Kartlı geçiş kontrol cihazları, kart tanıma teknolojisi ile çalışmakta olan cihazlardır. Bu cihazlar ile belirlenen bir alana, belirli yetkiler verilmiş olan kişilerin giriş ve çıkış yapmaları sağlanabilmektedir. Kartlı geçiş avantajları faydaları arasında bu cihazlar ile turnikelere, kapılara ve bariyerlere de tetik verebilme özelliği yer almaktadır. Kartlı geçiş kontrol cihazları ile kapılara tetik vermek için öncelikle kapılarda kilitlerin kullanılması gerekmektedir. Bu kilitler; elektronik kilit, elektrikli kilit ve manyetik kilit olabilmektedir. Üstelik kullanacak olduğunuz kapı yapısının da bir önemi bulunmamaktadır. Kapınız ahşap, demir, pvc, metal vb. olsa bile kolayca geçiş yapılabilmektedir. Kartlı geçiş kontrol cihazları ile 13.56 mhz mifare kartlar ya da 125 khz proximity kartlar kullanılabilmektedir. Kartlı geçiş cihazları, iç ve dış ortamlarda kullanılabilmektedirler. Dış ortamlarda kullanılmakta olan modelleri, su geçirmez özelliktedir. Kartlı geçiş kontrol cihazlarının kullanılmakta olan farklı dört modeli bulunmaktadır. Bunlar; standalone kartlı geçiş kontrol cihazları, online kartlı geçiş kontrol cihazları, offline kartlı geçiş kontrol cihazları ve panelli kartlı geçiş kontrol cihazlarıdır. Bu cihazlardan hangisinin kullanacağınız tamamen sizin tercihinize ve kullanacak olduğunuz alana göre değişiklik göstermektedir.

Standalone kartlı geçiş kontrol cihazları, çalışmalarına bilgisayarlardan bağımsız olarak devam etmekte olan cihazlardır. Bu cihazlara kart tanımlaması yapmak için öncelikle master kart tanıtılması gerekmektedir. Master kart tanıtmadan kart tanımlayabilmek mümkün değildir. Üstelik bu kart okuyucuların tetik süreleri de istenildiği gibi ayarlanabilmektedir. Tetik olarak kuru kontak verdikleri için manyetik kilit, elektronik kilit ve elektrikli kilit karşılıkları tetiklenebilmektedir. Ayrıca standalone kartlı geçiş kontrol cihazları, sabotaj yapılması durumlarında da alarm vererek kendini kapatma özelliğine sahiptir. Göstergeç olarak depolarda, ofislerde ve oda kapılarında kullanılabilmektedir. Standalone kartlı geçiş avantajları faydaları da çok fazladır.

Online kartlı geçiş kontrol cihazları, çalışmaları sırasında bilgisayarların açık olmasına ihtiyaç duyan cihazlardır. Geçiş tanımlamaları, geçiş yetkileri ve geçiş adetleri bu cihazlara programlar üzerinden tanımlanmaktadır. Konvektör aracılığı ile bilgisayarların seri portuna bağlanmakta olan bu cihazlar, kartı okuyan okuyucudaki bilgiyi hızlı bir şekilde programa iletmektedir. Offline kartlı geçiş kontrol cihazları ise çalışmalarına bilgisayarların açık olmasına gerek olmadan devam edebilen cihazlardır. Bu cihazlar, herhangi bir geçiş kontrol paneline ihtiyaç duymadan devam edebilmektedirler. Ip tabanlı olarak çalışmakta olan bu cihazlar, en yakın network switch’e takılarak sisteme dahil edilmektedirler. Kartları okuyan kişilerin isimleri, soy isimleri veya kartlı okutma sırasında verilecek olan tüm özel bilgiler, renkli ekranları ile aktarılmaktadırlar. Offline kartlı geçiş avantajları faydaları arasında da en çok personelleri takip etme imkânı yer almaktadır.

Panelli kartlı geçiş kontrol cihazları, çalışmalarına panel olmadan devam edemeyen cihazlardır. Panelli kartlı geçiş avantajları faydaları oldukça çok olup bu cihazların çalışabilmeleri için panel bağlantılarının yapılması gerekmektedir. Bir panele 4, 8 veya 16 adet kartlı cihaz tanımlaması yapılabilmektedir. Bu cihazlar hafızalarında da hiçbir bilgiyi tutmazlar. Tüm bilgiler panel üzerinde tutulmaktadır. Siz de kartlı geçiş avantajları faydaları hakkında çok daha fazlasını öğrenmek için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler