perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

KARTLI GEÇİŞ SİSTEMİ

Kartlı geçiş sistemi, personel devam takip sistemleri içerisinde yer alan bir numaralı personel takip aracıdır. Kartlı geçiş sistemi, personel takibi yapmak amacı ile kullanılan parmak izi cihazı ve yüz tanıma sisteminden çok daha önce piyasaya sürülmüştür. Bir nevi kartlı geçiş sistemi, personel devam kontrol sistemlerinin atası konumundadır. Kartlı geçiş sisteminin çalışma mantığından bahsedelim. Kartlı geçiş sistemleri, kart teknolojisi ile çalışmasını sürdürmektedir. Bu cihazlarda kullanılacak olan kartlar mifare kart veya proximity karttır. Özellikle personel takibi yapmak amacıyla sıkça tercih edilen kartlı geçiş sistemi, günümüzde tuvalet takibi, yemekhane takibi, öğrenci takibi ve üye takibi yapmak amacıyla da kullanılabilmektedir. Tabi ki, personel takibi yapmak amacıyla daha çok kullanılmaktadır. Kartlı geçiş sistemlerinde kullanılan kart okuyuculara kart tanımlaması yapmak oldukça basittir. Kart tanımlamak için kullanılacak kartın 5 veya 10 santimetre mesafeden kart okuyucuya yerleştirilmesi gerekmektedir. Kart okuyucuya her personel, her üye veya her öğrenci için (hangi amaçla kullanılıyor ise) farklı bir kart tanımlaması yapılmaktadır. Bu kartların hepsi farklı bir ID’ye sahiptir. ID numarası dediğimiz şey ise tıpkı Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaramız gibi sadece ve sadece kişiye özeldir. Böylece kartlı geçiş sisteminden giriş ve çıkış yapılırken kişiye özgü bilgiler kolayca elde edilir.

Kartlı geçiş sistemi cihazlarının kullanım alanları günümüzde giderek yaygınlaşmaktadır. Fabrikalar, askeri alanlar, hava alanları, plazalar, alışveriş merkezleri, hastaneler, holdingler, okullar, işletmeler vb. pek çok alanda kullanılabilmektedir. Kartlı geçiş sisteminde kullanılan kart okuyucuların kayıt kapasiteleri de farklılık göstermektedir. 1.000 ile 10.000 kullanıcı arasında kayıt yapabilme kapasitesi bulunan farklı pek çok kart okuyucu modelimiz bulunmaktadır. Bu modellerin en önemli özelliği, hangi kartı okuma yaptığıdır. Okuma yapılan karta göre de fiyatta değişiklikler olabilmektedir. Ayrıca kartlı geçiş sistemleri sadece iç ortamlarda değil, aynı zamanda dış ortamlarda da kullanım sağlamanıza olanak sunar. Dış ortamlarda kullanılan kartlı geçiş sistemi, su geçirmez özelliği sahiptir. Bu özellikleri sayesinde de günümüzde giderek daha geniş bir kitleye hitap etmeye başlamışlardır. 2 yıl boyunca garanti altında olan kartlı geçiş sistemleri, 10 sene boyunca da yedek parça garantisine sahiptir.

Kartlı geçiş sistemi genel olarak kendi içerisinde standalone kartlı geçiş sistemleri, offline kartlı geçiş sistemleri, online kartlı geçiş sistemleri ve panelli kartlı geçiş sistemleri olarak ayrılmaktadır. Standalone kartlı geçiş sistemleri, bilgisayar bağlantısı olmaksızın çalışmasını sürdüren bir sistemdir. Standalone cihazlar proximity ve mifare kartları okuyabilirler. Bu cihazlara kart tanımlaması yapmak için öncelikle master kart kullanılması gerekmektedir. Master kart okutulduktan sonra okutulacak olan tüm kartların tanıtılması yapılabilmektedir. Standalone kartlı geçiş sisteminde de su geçirmez özellikli cihazlar bulunmaktadır. Gelelim online kartlı geçiş sistemlerine… Bu cihazların kullanımları esnasında bilgisayarın sürekli olarak açık kalması gerekmektedir. Bilgisayar kapandığında cihazın çalışması da sonlanacaktır. Bu cihaza kart okutulduğunda okutulan kartın bilgisi doğrudan bilgisayara aktarılmaktadır.

Offline kartlı geçiş sistemi ise adından da anlaşılacağı gibi offline olarak çalışmasını sürdürmektedir. Yani bilgisayarın kullanım esnasında sürekli olarak açık olmasına gerek yoktur. Bu cihazlara okutulmuş olan tüm kartlar cihazın hafızasına kaydedilmektedir. Offline kartlı geçiş sistemi kendileri bir panel görevi gördükleri için çalışmaları esnasında panele ihtiyaç duymazlar. Bu cihazların ekranları renkli olabileceği gibi aynı zamanda siyah-beyaz özellikte de olabilmektedir. Gelelim panelli ve kartlı geçiş kontrol sistemlerine. Panelli geçiş kontrol sistemleri çalışmaları esnasında bir panele ihtiyaç duyarlar. Bunun nedeni bu terminallerin aptal terminal olarak adlandırılması ve hafızalarında bilgi tutamıyor olmalarıdır. Panelli ve kartlı geçiş sisteminde kullanılacak olan panele 4, 8 veya 16 adet aptal terminal tanımlaması yapılabilmektedir. Üstelik bu terminallerin fiyatları da oldukça uygundur. Çünkü Perkotek, Strike kartlı geçiş sistemleri Türkiye distribütörüdür. Yani, kartlı geçiş sistemleri için bizden her zaman en uygun fiyat teklifini alabilirsiniz. Neden zaman kaybedesiniz ki? Üstelik kartlı geçiş sisteminde kullanacağınız kartların üzerine kart yazıcılar ile dilediğiniz kart bilgilerinin basımını yapabilirsiniz. Yapacağınız tüm baskılar hazır olabileceği gibi aynı zamanda kendi tasarımlarınız da olabilmektedir. Satın almak için zaman kaybetmeden 0850 811 80 00 numarasını tuşlayarak hemen bizimle iletişime geçin!

perkotek.com Aşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
  Dosya Adı İşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler

100.000'in üzerinde memnun müşteri referansı ile açık ara lider
Referanslarımızdan Bazıları