perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

SPOR SALONU TURNİKE SİSTEMLERİ

Spor salonu turnike sistemleri, spor salonuna giriş yapacak olan üyelerin kontrollü bir şekilde geçiş yapması için kullanılmakta olan sistemlerdir. Bu sistemlerin aktif olarak kullanılabilmesi için spor salonu turnike sistemleri programı, spor salonu turnike sistemleri cihazları ve turnikeler ile birlikte kullanılması gerekmektedir. Spor salonunda kullanılacak olan cihazlar; yüz tanıma spor salonu turnike sistemleri cihazları, parmak izi spor salonu turnike sistemleri cihazları ve kartlı spor salonu turnike sistemleri cihazları olarak üç gruba ayrılmaktadır. Bu cihazlardan hangisini tercih edeceğiniz size kalmış olmakla birlikte, cihazların tamamının güvenliği farklıdır. Yüz tanıma cihazlarının güvenliği çok daha yüksek olmakla birlikte bu sıralamayı parmak izi spor salonu turnike sistemleri cihazları ve sonra da kartlı spor salonu turnike sistemleri cihazları takip etmektedir.

Yüz tanıma spor salonu turnike sistemleri cihazları, kişilerin eşsiz ve benzersiz yüz algoritmasına göre tanıma ve tarama yapmakta olan cihazlardır. Bu cihazların kullanım alanları oldukça geniş olmakla birlikte üyelerin geçiş yapabilmeleri için öncelikle yüzlerini cihaza tanıtması gerekmektedir. Tanıtılacak olan yüzlerde yer alan algoritma da her insanda farklılık gösterdiği için üyelerin izni olmayan alanlara bir başkası yerine yüz okutarak geçiş yapabilmesi gibi bir durum söz konusu olmayacaktır. Bu cihazlardaki kayıt kapasitesi de her modelde değişiklik göstermektedir. Genel olarak kayıt kapasitesi bin ile yedi bin arasında değişmektedir.

Parmak izi spor salonu turnike sistemleri cihazları, kişilerin parmak izlerini okuyarak geçiş yapmasına izin veren cihazlardır. Bu cihazlara bir kişinin on adet parmağının tanımlaması da yapılabilmektedir. Bu sayede normalde geçiş yapılan parmakta kesik, çizik gibi deformasyonlar yaşandığında, kayıtlı olan öteki parmaklar ile geçiş yapılabilir. Üyelerin parmak izi spor salonu turnike sistemleri cihazları ile geçiş yapabilmeleri için parmaklarını cihaza üç kez tanıtmaları yeterlidir. Hızlı bir şekilde tarama yapan cihazlarımız, anında parmak izini okuyarak geçiş yapılmasına izin verecektir.

Kartlı spor salonu turnike sistemleri cihazları ise kart tarama teknolojisi ile çalışmasına devam etmekte olan cihazlardır. Bu cihazlara tanımlanacak olan kartların mifare kartlar ve proximity kartlar olmak üzere iki farklı modeli bulunur. Bu kartlardan hangisinin kullanılacağı tamamen cihazların modellerine göre değişmekle birlikte, bu kartların üzerine baskılar da yapılabilmektedir. Bu sayede üyelerin bu kartları, üye tanıtım kartı olarak da kullanması sağlanmaktadır.

Spor salonu turnike sistemlerinde kullanılmakta olan turnikelerden bahsedelim. Bu turnikeler genellikle bel turnikeleri ve hızlı geçiş turnikeleridir. Bel spor salonu turnike sistemleri, insan beli boyunda olan turnikelerdir. Bu yüzden bu ismi almışlardır. Bu turnikeler ile spor salonu turnike sistemleri cihazlarını bir arada kullanabilmek için cihazların, turnikeler üzerine monte edilmesi gerekmektedir. Paslanmaz çelik olan modelleri dış ortamlarda, elektrostatik boyalı olan modelleri ise iç ortamlarda gönül rahatlığı ile tercih edilebilmektedir.

Hızlı geçiş spor salonu turnike sistemleri ise yoğun geçişlerin karşılanması için kullanılmakta olan turnikelerdir. Bu turnikelerin de paslanmaz çelik olan modelleri dış ortamlarda, elektrostatik boyalı olan modelleri ise iç ortamlarda kullanılmaktadır. Kullanımları basit olup spor salonu turnike sistemleri cihazlarının, turnikeler üzerine monte edilmesi gereklidir.

Spor salonu turnike sistemleri hakkında çok daha fazlası ya da fiyat bilgisi almak isterseniz 0850 811 80 00 numarasını tuşlayarak bizimle irtibata geçebilirsiniz. Unutmayın, Perkotek Teknoloji olarak spor salonu turnike sistemleri için kullanacak olduğunuz tüm ürünlerin Türkiye dağıtıcılığını yaptığımız için oldukça uygun fiyatlara sahip olabilirsiniz!

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler