perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

KARTLI PERSONEL TAKİP SİSTEMİ

Kartlı personel takip sistemi, personel takibi yapmak için proximity ya da mifare kartların kullanıldığı sistemlerdir. Bu sistemlerin kullanım alanları oldukça geniştir. Alışveriş merkezleri, askeri alanlar, kamu kurum ve kuruluşları, belediyeler, hastaneler, işletmeler, holdingler ve buna benzer pek çok alanda kullanılmaktadır. Kartlı personel takip sistemlerindeki cihazlar, 4 farklı gruba ayrılmaktadır. Standalone kartlı personel takip sistemi, online kartlı personel takip sistemi, offline kartlı personel takip sistemi ve panelli personel takip sistemi… Bu sistemlerin tamamı aslında aynı görevi görmekle birlikte, çalışma tarzları farklıdır. Biraz bundan bahsedelim. Standalone kartlı personel takip sistemi, çalışmasını bilgisayarlardan bağımsız olarak sürdürmektedir. Bu sistemlerde cihazlara kart tanımlaması yapabilmek için öncelikle master kart okutulması gerekir. Master kart okutmadan kart tanımlamak ya da kart silmek mümkün değildir. Bu cihazlarda tetik süreleri de ayarlanabilmektedir. Tetik olarak kuru kontak veren bu cihazlar; elektronik kilit, manyetik kilit ve elektrikli kilit karşılığı ile de tetiklenebilmektedir. Üstelik sabotaj durumları söz konusu olduğunda alarm vererek kullanıcısını uyarmaktadır ve kendi kendini kapatabilmektedir. Bu cihazları ofislerde ve depolarda tercih edebilirsiniz. Personel takibi için kullanılabilen bu cihazların su geçirmez olanları da bulunmaktadır.

Offline kartlı personel takip sistemi cihazları ile çalışmaları esnasında sürekli olarak bilgisayarın açık kalmasına gerek duymazlar. Bu cihazların kendileri zaten bir panel görevi gördükleri için de panele de ihtiyaçları yoktur. Geniş kullanım alanına sahip olan bu cihazlar, personellerinizin hangi saatlerde giriş ve çıkış yaptıklarını hızlı ve kolay bir şekilde takip edebilmenizi sağlamaktadır. Bu cihazların kullanıcı kayıt kapasitesi her cihazda farklıdır. Yani personel takibinde kaç personele sahip olursanız olun, ideal olarak bir çözüm bulabilmeniz mümkündür. Üstelik cihazın kullanımı da oldukça basittir. Kartın yanı sıra şifre ile de geçiş izin veren modelleri bulunmaktadır.

Online kartlı personel takip sistemi, adından da anlatabileceğiniz gibi çalışmaları esnasında sürekli olarak bilgisayarın açık olmasına ihtiyaç duyarlar. Geçiş adetleri, geçiş zaman tanımlamaları ve geçiş yetkileri de program üzerinden tanımlanmaktadır. Bilgisayarlara bu cihazlar Rs 232 ve Rs 485 ile bağlanmaktadır. Kartı okuyan okuyucu, bilgiyi hızlı bir şekilde bilgisayara kurulu olan programa aktarmaktadır. Program daha önceden tanımlanmış olan kart numaralarına yetki kontrolünü yaparak tetik vermektedir.

Panelli kartlı personel takip sisteminden bahsedelim. Bu cihazlar, çalışmaları sırasında panele ihtiyaç duyarlar. Aptal terminal olarak da adlandırılan bu cihazlar, panel olmadan çalışamazlar. Geçiş yetkileri ve geçiş tanımlamalarının tamamı panel üzerinden verilmektedir. Bir panele 4, 8 veya 16 adet okuyucu tanımlaması da yapılabilmektedir. Bu cihazlar ile kartlı geçişin yanı sıra şifreli geçiş de yapılabilmektedir. Kullanımı çok basit olup, kısa bir eğitim alan her son kullanıcı kolayca cihazı kullanabilmektedir.

Kartlı personel takip sistemi, kullanılan her alanda fark yaratmıştır. Personel takibinin daha kontrollü ve hızlı olması için güvenle kullanacağınız bu cihazlar hakkında daha detayı bilgi almak isterseniz bizimle telefon numaralarımızdan iletişime geçebileceğinizi unutmayın. Satın almak için daha fazla zaman harcamadan bizimle irtibata geçebilirsiniz.

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler