perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

OTOPARK SİSTEMLERİ 

Otoparklarda, araçların geçişlerinin bir düzen içerisinde ve bazı sorgular sonrasında gerçekleşmesi gerekir. Ücretli otoparklarda bu durum abonmanlar için geçerli olurken ücretsiz otoparklarda ise tüm sistem abonman mantığı üzerinden geçerli olduğundan kesinlikle böyle bir uygulama yapılması gerekir. Araç kapasitelerinin 5 – 10 araç gibi düşük sayılarda olduğu durumlarda ise kullanım zorunluluğu gerektirmeyebilir, istekler doğrultusunda bu gibi noktalarda da kullanılabilir. Bu uygulamaları sağlayacak otopark sistemleri; araçların geçişini engelleyecek bariyer sistemlerinden ve geçiş kontrolünü sağlayacak otomatik geçiş sistemlerinden oluşur. Otopark sistemleri için gerekli tüm sistemler Türkiye distribütörü olduğumuz Avax markalı ürünlerimiz ile kullanıcılarımızın hizmetine sunulmaktadır. Tüm kullanıcılarımızın aynı koşullar altında aynı hizmetten faydalanabilmeleri için Türkiye genelinde satış fiyatlarımız sabit olmakla birlikte Türkiye distribütörü olmamızın da avantajlarıyla en cazip fiyatlar Perkotek olarak firmamıza aittir. Otopark sistemleri için ilk ihtiyaç duyulan; otopark geçiş noktasına uygulanacak kollu bariyer sistemidir.

Otopark altyapısında otopark sistemleri ile uyumlu çalışacak kapı ya da bariyer sistemi mevcut değilse Avax markasına ait DZ ve MN bariyer sistemleri ile bu konuda ihtiyaçlarınız karşılanmaktadır. DZ ve MN bariyer modelleri de kendi içlerinde kol uzunlukları ve kol tiplerine göre farklı modellere ayrılırlar. Standart kol çeşitleri ile 3 m kol uzunluğu bulunan DZ 3 ve MN 3 modellerine ek olarak 6 m kol uzunluğu bulunan DZ 6 ve MN 6 otopark sistemleri modelleri sunulmaktadır. Bir diğer alternatif olarak ise bariyer kolunda bulunan ve aşağı doğru uzanan saçakları ile 5 m kol uzunluğu bulunan MN 5 modeli sunulmaktadır. Bu bariyer modelinde kolun altından olası kaçak geçişlerde engellenmiş olmaktadır. Kurulumları açısından bakıldığından ise set içerisinde bulunan kolay kurulum montaj aparatları ile tek ihtiyaç duyulan düz bir zemin ve bariyerin aktif olarak çalışması için 220 v şehir elektriği ile beslenen ana kartına enerjinin sağlanması yeterli olacaktır. Darbelere karşı dayanıklı gövdeleri ile olası araç kazalarında bariyer ana kartının ve bariyer mekanizmasının hasar görmeleri de engellenmiştir. Kullanım alanları gereği bariyer gövdeleri yağmurlara karşı su geçirmez olarak üretilmişlerdir. Bariyerler, otopark sistemleri içerisinde araçların geçişini engeller; abonmanların otopark sistemlerinden otomatik olarak geçiş yapabilmeleri için ise günümüz teknolojisi ile en yaygın olarak kullanılan geçiş kontrol sistemi OGS sistemlerdir.

Otopark sistemleri, bariyerlerin bulunduğu araç geçiş noktalarına kurulacak OGS antenler ve antenlerin ilettiği verileri sorgulayan OGS panelden oluşmaktadır. OGS panele önceden tanımlanmış olan OGS etiketler kullanıcıların araçlarına yerleştirilir. Etiketlerin bulunduğu bu araçlar, araç geçiş noktasına geldiklerinde OGS antenler tarafından algılanırlar ve algılanan bu etiket bilgileri panele gönderilir. Panel içerisinde yapılan sorgu sonucunda etiket panele tanımlı ise bariyere açılma komutu gönderilir. Sitem bu şekilde offline olarak çalışmaktadır. Otopark sistemleri yazılımının kurulacağı bir bilgisayar aracılığı ile online olarak da çalışması sağlanabilir. Bu şekilde kullanıcılara yazılım üzerinden yetkilendirmeler getirilebilir. Bu yetkilendirmeler sonucu araçlara ait etiketler sisteme tanımlı olsa dahi etikete ait belirlen kurallar sağlanmadığı takdirde araçlar geçiş yapamayacaklardır. Yazılıma ait detaylı raporlama modülü ile istenilen raporlar alınarak otopark yetkilileri otoparkın kullanımı hakkında geniş bilgi sahibi olabilirler. Üstelik bu raporlar doğrultusunda kullanıcılara yapılan yetkilendirmelerde ilerleyen zamanlarda değişikliğe de gidilebilir. OGS antenler, kullanım alanları gereği kesinlikle su geçirmez olmaları ile birlikte elektrostatik toz boya teknolojileri ile korunan gövdeleri sayesinde dış etkenlerden doğabilecek hasar ve yıpranmalara karşı da dayanıklı olmaları kullanıcılarımızı mağdur etmemektedir.

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler

100.000'in üzerinde memnun müşteri referansı ile açık ara lider
Referanslarımızdan Bazıları