perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

KİLİT

Kilit, kapıların kontrollü bir şekilde açılabilmesi için kullanılmaktadır. Her geçen gün güvenliğe duyulan ihtiyaç ile birlikte kilitlerin kullanımları da artış göstermiştir. Bu kilitlerin firmamız tarafından satışa sunulmuş olan farklı modelleri bulunmaktadır. Üstelik bu kilitler, farklı kapı yapılarında kullanılabilirlerdir. Öncelikle elektronik kilit ve elektrikli kilit karşılığından bahsedelim. Bu kilitler; yüz tanıma cihazları, parmak izi cihazları ve kartlı geçiş kontrol cihazları gibi tüm personel devam kontrol cihazları ile tetiklenebilmektedirler. Bu kilitlerin kullanım alanları tamamen sizin tercihinize göre artış gösterebilmek olup kullanılacak olan kapı yapıları değişiklik arz etmektedir. Elektronik kilit ve elektrikli kilit karşılığını tahta kapılar, pimapen kapılar, Amerikan kapılar, kompzit kapılar ve pvc kapılarda kullanabilirsiniz. Kullanım için öncelikle bu kilitlerin kapılara montajı yapılır. Elektrikli kilit karşılıkları kullanılacak olan yerlerde sadece kapıların sabit kısımlarında yer alan dil karşılıklarının değiştirilmeleri yeterli olacaktır. Satışını yapmakta olduğumuz Strike kapı kilitlerinde dil mekanizmaları genel olarak paslanmaz çelikten imal edildiklerinden ötürü, uzun yıllar boyunca size problem çıkarmadan kullanılabilecektir. Bu kilitler, enerji varken kapalı ve enerji varken kilitli olmak üzere ile farklı çalışma prensibi ile karşımıza çıkmaktadır. Bu kilitlerin tutuş güçleri de beş yüz kilogram ile bin beş yüz kilogram arasında değişiklik göstermektedir.

Bir diğer kilit modeli, selonoid bold pimli kilitlerdir. Bu kilitler silindir şeklinde olmakla birlikte, paslanmaz olan kapı dillerinin hareketli olan kısımlarına saplanmaları ile çalışmalarına devam etmektedirler. Bu kilitlerin tutuş güçleri ise sekiz yüz ile iki bin kilogram arasında değişmektedir.

Manyetik cam kapı kilitleri ise adından da anlayacağınız gibi cam kapılarda kullanılmakta olan kilitlerdir. Bu kilitleri kullanabilmek için cam kapıların sabit olan kısmına manyetik kilitlerin takılması gerekmektedir. Manyetik kilitlere elektrik verildiğinde, cam kapıların hareketli olan kısımlarına takılmış olan aparatlara mıknatıslanma mantığı ile birlikte yapışırlar. Bu kilitler ile LZ aparatı, Z aparatı, U aparatı ve L aparatı gibi aparatlar bir arada kullanılabilir. Manyetik cam kapı kilitlerinde tutuş gücü ise altmış kilogram, yüz seksen kilogram, iki yüz seksen kilogram, üç yüz elli kilogram, beş yüz kilogram, yedi yüz elli kilogram ve bin kilogram arasında değişiklik göstermektedir. Manyetik kilitler, aparatlara yapıştıkları anda siz kapıyı kırsanız bile kilitlerin yüksek tutuş güçleri sayesinde açabilmeniz mümkün olmayacaktır.

Günümüzde kilitler genellikle işletmelerde, ofislerde vb. alanlarda kişilerin yerlerinden kalkmadan kapıları açabilmeleri için oldukça sık tercih edilmektedir. Böylece sürekli olarak işinizi yarım bırakarak, kapıları açmanız gerekmez. Bunun için oturduğunuz masanın yanına ya da kapının giriş alanına butonların montajı yapılır. Butonlara basıldığında kapı otomatik olarak açılmaktadır. Ayrıca isterseniz dokunmatik olan modeller de yer almaktadır.

Kilitler hakkında en çok merak edilenlerden bir tanesi, bu kilitlerin fiyatlarıdır. Kilitlerin fiyatları, modeline göre değişir. Yani net bir bilgi vermek doğru olmaz. Ancak Perkotek ailesi olarak Strike kilitlerin ülkemizde distribütörlüğünü yaptığımız için bizden başka bir yerde uygun fiyatlara almanız söz konusu değildir. Strike kilit fiyat teklifi için telefon numaralarımızı tuşlayarak hemen şimdi bizi arayabilirsiniz!

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler