perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

KOLLU BARİYERLER

Araç giriş çıkışları bir düzen altına almak ve kontrol edebilmek için kollu bariyerler kullanılır. Kullanım alanları site giriş çıkışları, otopark giriş çıkışları, şirket giriş çıkışları, kapalı cadde ve sokaklar gibi araç geçişleri belirli bir kontrole dayalı noktalardır. Kullanıldıkları noktalara göre bariyerler farklılık göstermektedir. Örneğin; kapalı cadde ve sokaklarda genellikle mantar bariyer sistemi kullanılır. Burada amaç araçların geçişini kontrol almaktan fazla bu cadde ve sokakları kullanacak insanların geçiş alanlarını daraltmamaktır. Bu tür noktalarda bu bariyerlerin kullanımı ağırlıktadır.

Askeriye tarzı manuel sistemin tercih edildiği yerlerde ya da araç geçişinin arka planda kaldığı önceliğin insanlar için düşünüldüğü noktalarda manuel olarak insan gücüyle çalışabilen akordeon bariyerler ya da kollu bariyerler tercih edilebilirler. Maliyet olarak uygundurlar ancak amaçlandığı gibi insan gücünü hafifletip otomatik sisteme yatkın olmadıklarından çok fazla tercih edilmezler. Günlük hayatımızda birçok noktada karşımıza çıkanlar ise kollu bariyer sistemleridir. Bu noktalarda da uygulanacağı gibi ağırlıklı olarak otoparklarda, site geçiş noktalarında, okul girişlerinde vs. her türlü araç geçiş noktalarında en yaygın olarak kullanılan sistemdir.

Türkiye distribütörü olduğumuz Avax kollu bariyerler sistemi maliyetleri bakımında düşünüldüğünün aksine gayet uygundur. Markamız kendi içerisinde de farklı modellere ayrıldığından çeşitli ürünlerimizle kullanıcılara farklı kollu bariyer seçenekleri sunulmaktadır. Avax markası altındaki DZ ve MN kollu bariyer modelleri ayrı bir sınıflandırma ile 3 m ve 6 m kol mesafeleri iki ayrılmaktadır. Bu mesafeler modele ait kol uzunluğunun üst limitidir. Bu mesafeler dilendiği şekilde kısaltılabildiğinden düşünülebilecek en düşük mesafeden üst limitlerine olan mesafeye kadar ara uzunluklarda ayarlanabilir. Ayrıca bunlara ek olarak üretilen MN modeline ait olan MN 5 modeli saçaklı kollu bariyerler ile kullanıcılara ek bir seçenek sunulmuştur. Saçaklı olmasından da anlaşılacağı gibi kolun altından da geçişleri engelleyen saçakları sayesinde geçiş güvenliği arttırılmıştır. Akordeon bariyerin, kollu bariyer haline dönüştürülmüş şekli denilebilir. Akordeon bariyerde geçişler engellendiği gibi alttan kaçışlarda engellenmiştir. MN 5 modelimizde de bu hedeflenmiştir.

Avax markalı kollu bariyerlerimiz diğer sistemlerde olduğu gibi alt yapıya müdahale edilmesini istemeksizin kurulum yapılabilirler. Tek ihtiyaç duyulan düz bir beton zemin ve kollu bariyeri çalıştırmak için gerekli olan 220 v enerjidir. Kollu bariyerler kurulumu için bu ihtiyaçlar sağlandıktan sonra geriye kalan set içerisinden çıkan kolay montaj aparatları ile bariyerin montajının yapılmasıdır. Kullanıcı isteklerine göre uzman ekibimizce kurulabileceği gibi deneyimli destek ekibimizden de telefon desteği yardımıyla kendi ekipleri tarafından da kurulum yapılabilir.

Çok yönlü düşünülerek hazırlanan ana kartı sayesinden otopark sistemleri ile entegre bir şekilde sorunsuz çalışabilirler. Ayrıca kurulduğu noktada bir güvenlik sistemi var ise bu sisteme de entegre edilerek acil durumlarda sistem otomatik olarak devre dışı kalacağından geçişler serbest olarak gerçekleştirilebilir. Elektrostatik toz boya teknolojisi ise korunan gövdesi sayesinde dış ortamdan gelecek her türlü zarar karşı korumalıdır. Darbelere karşı dayanıklı gövdesi ile olası araç kazalarında iç mekanizma ve bariyer motorunun hasar görmesi engellenmektedir. Ana kartına entegre edilmiş olan kumanda alıcı ve ayrıca eklenebilecek kumanda alıcıları sayesinde başka hiçbir sisteme gerek duymaksızın kullanıcılara dağıtılacak uzaktan kumandalar ile kollu bariyerler kullanımı özelleştirilebilir, tek bir merkezli çalışmaktan çıkılabilir. Kurulum kolaylığı, her türlü sisteme entegre edilebilen yetenekli ana kartı, opsiyonlu kol mesafesi ve kol çeşitleri ile ve tabi ki kolay ve rahat destek vs. şartları ile ilginizi çektiğinden eminiz.

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler