perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...
08
Nis.
2015

Dedektör.


Dedektör

Adındanda anlaşıldığı gibi dedektör tarama anlamını ifade etmektedir. Taramadan kastımız nedir dedektörün özelliğine göre taratılan madde, cisim vb. Üzerindeki yoğunluğu ölçen bir takım donanımdır. Birçok dedektör çeşitleri vardır. Altın, metal, gümüş gibi maddelere göre arama metodlarına göre değişen cihazlar vardır. En çok sık kullanılan güvenlik sektöründe boy dedektörü, el dedektörü, x-ray dedektörü olarak üçe ayrılmaktadır.

El dedektörü : Eskiden boy dedektörleri yokken çanta ve üst arama için normal gözle kontroller yapılıyordu. El dedektörleri sayesinde yaklaştırdığınızda metal ağırlığını ölçerek size sesli ve titreşimle uyarı vermektedir. En çok sık karşılaştığımız yerlerden olan avm alanlarına girişte personellerin ellerindedir. Boy dedektörlerinden geçtikten sonra nokta atışı yapmak için kullanılır. Çünkü kişide boy dedektöründen geçtiğinde metalin nerede olduğunu tespit edemiyor yada unutuyor. El dedektörüde bu durumda devreye girerek kişinin hangi bölgesinde olduğunun tespitini yaptırabiliyor.

Boy dedektörü : Boy dedektörleri silah vb. Ağırlığı ölçerek 7 tarama bölgesinde uyarı vererek metali gösterebilmektedir.  Hassasiyet ayarı yapılabilmektedir. Genelde hukuk dairelerinde çok karşılaşıyoruz. Ses tonu değiştirebilmekle kolay kuruluma sahiptir.

X-ray dedektörü : Eşya ve çanta aramak için kullanılır. Yazılım aracılığı ile içerisindeki malzemeleri farklı bir formatta monitöre yansıtmaktadır.

 

Sizde dedektör hakkında bilgi almak yada satın almak için bize satis@perkotek.com yada 0850 811 80 00 ‘ dan ulaşabilirsiniz.


Geri Dön

100.000'in üzerinde memnun müşteri referansı ile açık ara lider
Referanslarımızdan Bazıları