perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...
07
Nis.
2015

Kartlı Geçiş Sistemi.


Kartlı Geçiş Sistemi

Personel takip sistemleri ilk olarak manuel kart basma saatleri olarak piyasaya sürülmüştü. Peşinden çok yakın sürede kartlı geçiş sistemi teknoloji geliştirildi. Barkodlu kartlı geçiş sistemi yani eski kredi kartları gibi kart okuyucunun şeridinden geçiş sağlatarak takip sağlanırken, kartlı geçiş sistemlerinin şuan ulaştığı nokta ise proximity sistemler olarak girmiştir. Bu sistemler sayesinde şerit bozulması gibi durumlar söz konusu olmamaktadır. 

Kartlı geçiş sistemleri pdks programı ile entegreli çalışmaktadır. Personeller  girişlerde ve çıkışlarda kartlarını 10 cm uzaklıktan cihaza göstererek girişleri ve çıkışları algılattırılır. Bunun sonucunda cihaz hafızasında okutulan kartın kart numarasını ile giriş ve çıkış saatlerini hafızasında tutar bunun doğrultusunda programdan veri çekme işlemi yapıldığında cihazdan bilgileri çekilir ve boşaltılır. Alınan kayıtlar pdks programının veritabanına işler ve dilediğiniz zaman raporlamasını alabilirsiniz.

Kartlı geçiş sistemleri sayesinde insan kaynakları yada personel işlerinin yükü azalmıştır. Zil çaldırma özelliği sayesinde mola saatlerinde zillerini çaldırabilirsiniz. Personel takip sistemlerinde puantaj çok önemli rol almaktadır. Pdks programı sayesinde kartlı geçiş sistemlerinden aldığınız bilgileri dilediğiiniz zaman çalışma saatleriniz ile eşleştirerek toplam çalışma saati, mola, fazla mesai gibi birçok bodro alanlarınızın takibini yapabilirsiniz. Kartlı geçiş sistemi cihazına kartlar cihaz menüsünden tanıtılır. Dilediğiniz zaman cihaz menüsüne engelleme olarak idari kayıt olarak kart tanımı yada şifre tanımlaması yapılabilmektedir. Kartlı geçiş sistemleri bağlantı tiplerine göre ayrılmaktadır. Ethernet, usb, rs232,rs484 olarak bağlantı sağlamaktadır.

Sizde personellerinizin takibini kartlı geçiş sistemi ile yapabilmek bize satis@perkotek.com yada 0850 811 80 00 ‘ dan bize ulaşabilirsiniz.


Geri Dön