perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...
27
Nis.
2014

Güvenlik Kapı Dedektörü.


Güvenlik Kapı Dedektörü

Pek çok farklı mekânda kullanıldığı görülen ve metal yoğunluğuna bağlı olarak kişilerde üst araması yapmaya sağlayan kapı dedektörü ile binaların güvenlikleri sağlanmaktadır. Resmi kurumlar, alışveriş merkezleri, kamuya açık alanlar ve havaalanı gibi yerlerde kullanıldıklarını görmek mümkündür.

Şekil itibari ile kapı halinde olması nedeni ile bu ismi almakta olan sistemler tıpkı el dedektörü gibi olup daha kapsamlı bir tarama yapabilmektedir. Bu da daha hızlı bir şekilde arama yapılabilmesine olanak sağlamaktadır. Genellikle hassas güvenlik önlemleri alınması gereken alanlarda kullanıldığı görülen kapı dedektörü sistemleri kişilerin bir kapı içerisinden geçmesi ile çalışmaktadır. Belli bir sınırın üzerinde metale sahip olanların geçişine izin vermeyerek sinyal sesleri ve ışıkları veren bu dedektörler el dedektörlerine nazaran daha hassas olmaları ile bilinmektedirler. Pek çok yerde kapı şeklindeki bu sistemden geçip de alarmın çalışmasına neden olan kişilerin daha sonra el dedektörü ile kontrol edilmesi de söz konusudur. Ancak bilgisayarlı sistemlerde kapıdan geçen kişide tehlike oluşturan metalin nerede olduğunu bilgisayar ekranından görebilmek mümkündür.

Birçok alanda kullanıldığını görebildiğimiz ve üst düzey güvenlik olanağı sağlayan güvenlik kapı dedektörü sayesinde bulunduğunuz her ortamın daha güvenli hale gelmesi mümkün olacaktır. Polis karakolu, belediyeler, adliye, hapishaneler gibi yoğun güvenlik tedbirlerinin alınması gerektiği alanlarda bu sistemlere daha fazla ihtiyaç duyulduğu ve kullanıldığı görülebilmektedir.


Geri Dön

100.000'in üzerinde memnun müşteri referansı ile açık ara lider
Referanslarımızdan Bazıları