perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...
24
Nis.
2014

PDKS Sistemi.


PDKS Sistemi

Personel Devam Kontrol Sistemleri, personellerin erken gelme ya da geç kalma gibi durumları da göz önünde bulundurularak giriş çıkış takiplerinin doğru olarak yapılması ve düzenlenmesi, buna bağlı olarak mesai saatlerinin toplanarak net maaş ücretinin belirlenmesine katkıda bulunmak amaçlarıyla kullanılır. PDKS cihazı ise, bu sistem için kurulan ve kullanılan cihazlara verilen isimdir.

Bu cihazlardan geçişin yapılabilmesi için önce personellerin hangi yöntem kullanılıyorsa o şekilde sisteme tanıtılması ve kaydedilmesi gereklidir. İşletmelerde daha çok uygulama kartlı okuma, yüz tanıma ya da parmak izi okuma şeklinde gerçekleştirilmektedir. Tanıma işlemi yapıldığı takdirde geçişin çok hızlı olması sağlanmaktadır. PDKS cihazları istenirse personelin giriş çıkışı için uygun görülen bir duvara monte edilebilir ya da turnike sistemleri üzerinde de kullanılabilir. Uygun olarak kullanımı halinde, personelin giriş çıkışlarında bekleme ya da yığılma gibi rahatsızlık oluşturacak ya da zaman kaybına yol açacak olumsuz durumların yaşanması da engellenmiş olur. Sırada geçmek isteyen personel dışında kişi ya da kişiler varsa bunların belirlenmesi, güvenlik noktasında daha rahat olabilmektedir. Ayrıca bu durum işletme ve personel için farkındalık ve güven ortamı sağlaması bakımından da önemlidir.

PDKS sisteminin doğru kullanılmasına bağlı olarak özellikle personel fazlalığının ortaya çıkardığı karışıklığın çözülmesinde, düzeninin sağlanmasında, takip ve kontrolünün yapılmasında büyük başarı sağlanmakta ve verim alınmaktadır.


Geri Dön