perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...
03
Şub.
2015

İris Tanıma.


İris Tanıma

İris göz bebeği üzerindeki renkli halkaya denir. Retine ile iris genellikle karıştırılmaktadır. Ama iris ile retina arasında fark vardır. İris tanıma ile retina tanıma farklı şeyledir.

 

Herkesin farklı gözü bulunduğundan yani eşit olmadığından iris tanıma çok güvenlidir.İris tanıma sistemi dijital olarak irisin görüntüsünü alır. Siyah , beyaz olarak fotoğrafını çeker. Bu teknoloji mp yüksek bir fotoğraf makinesi ile aynı mantığı kullanır. İris tanıma sistemlerinde kullanıcının kendi isteyerek cihaza kendini göstermelidir.

 

Çekilen resim cihaz içerisinde yazılım ile kodlanır. Bu işlem sırasında cihaz kendi yazılımı ile tıpkı bir photoshop yazılımında yapılan ayarlar gibi istenmeyen bölgeleri yer kaplayacak alanları siler. İris tanıma sistemi dna yapısı gibi bir kod üreterek irisi kodlar ve yapılandırır.

 

Tanımlanan iris çok büyük bir veritabanından bile anlık olarak çok hızlı bir şekilde karşılaştırma yapabilecek alt yapıya sahiptir. Gözlük , lens kullananların gözlüksüz yada lensiz tanıtılması yada tam tersi tanıtılması durumunda bile okumaya hakim olan bu sistem sayesinde güvenliğiniz dahada sıkılaşacaktır.

 

İris tanıma tercih edilme sebebi kart gibi kaybolma, çalınma yada bozulmak gibi bir durumun söz konusu olmamasıdır. Şifreli geçişler gibi şifrenin paylaşılması yada çalınması gibi bir durumda söz konusu olmadığından dahada güvenlidir.

 

Göz bir insanın yaşımını yitirmesi ardından canlılığını en hızlı kaybeden organlardan birisidir.  İris insan doğumundan sonra ölüme kadar değişmeyen bir organdır.

 

Bu sebepli iris tanıma sistemi önemli , güvenilirdir.

 

Sizde iris tanıma sistemi satın almak yada bilgi almak için bize satis@perkotek.com yada 0850 811 80 00 ‘ dan bize ulaşabilirsiniz.


Geri Dön

100.000'in üzerinde memnun müşteri referansı ile açık ara lider
Referanslarımızdan Bazıları