perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...
22
Kas.
2013

Kapı Dedektörü.


Kapı Dedektörü

Kapı dedektörleri günümüzde en yaygın kullanılan giriş güvenlik sistemidir. Havaalanları, resmi kurumlar, konsolosluklar vs. yerlerde güvenliği sağlayan en önemli ürünlerdir.

Güvenlik açısından riskli yerlerde, geçiş yapacak kişilerin üzerinde bulunan tehlike arz edici metal eşyaların tespit edilmesi için kapı dedektörleri önemli rol üstlenir. Kapı dedektörlerinde yapılacak olan 6 kademeli hassasiyet ayarları sayesinde, güvenliği azaltılabilir veya artırılabilir. Kademeli hassasiyet ayarı sayesinde geçiş yapacak kişilerin baş bölgesinden başlayıp ayak bölgesine kadar istediğimiz vücut bölgelerinde hassasiyet oranlarını değiştirebiliriz. Mesela genelde ağır ve tehlikeli metaller bel kısmında taşındığından dolayı bel kısmının hassasiyet ayarını yükseltebiliriz. Boyun ve baş kısmında belirli ağırlıktan ve büyüklükten fazlası taşınamayacağı için güvenlik hassasiyet ayarı baş kısmında düşürülebilir. Bunun yanı sıra dedektörlerin güvenlik görevlisine veya kontrolcü kişiye sağladığı birçok kolaylıklarda vardır. Dedektörlerin sinyal verdiği bölge aynı zamanda güvenlikten sorumlu kişilere yandaki dedektör kolları ışık ile de uyarı verir. Bu sayede geçiş yapan kişinin vücudunun hangi bölgesinde metal eşya taşıdığı kolayca tespit edilmiş olur. Bir diğer kolaylık ise dedektörün baş kısmında bulunan 6 kademeli metal ağırlık oran göstericisidir. Bu özellik sayesinde ise, geçiş yapan kişinin üzerinde bulunan metalin yoğunluğuna veya ağırlığına göre kademe ışıkları yanarak uyarı verir. Bu özellikler sayesinde geçiş yapacak kişilerin tehlike arz edici durumları kolaylıkla bulunur ve gerekli müdahaleler yerinde zamanında yapılmış olur.

Günümüzde sosyal medyalardan, televizyondan, hatta günlük yaşantımızda birebir karşılaştığımız olaylardan kendimize ders çıkaracak olursak güvenlik önleminin zamanında ve yerinde müdahalelerin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anlamış oluruz. 


Geri Dön

100.000'in üzerinde memnun müşteri referansı ile açık ara lider
Referanslarımızdan Bazıları