perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...
13
Eki.
2014

KARTLI KAPI SİSTEMLERİ.


KARTLI KAPI SİSTEMLERİ

Kartlı kapı sistemleri kapıların yetkili kişiler tarafından açılması için yapılan sistemlerdir. Bu sistemler genelde önemli alanları korumak için yapılır. Sadece yetkili kartlar ile açılan bu sistemlerin birçok cihazları mevcuttur. Cihazlar teknik özellik olarak değişiklik göstermekle birlikte tasarım olarak da çeşitleri mevcuttur. Kartlı kapı sistemleri sayesinde artık alanlarınızın kontrollerini sağlayabilirsiniz. Kartlı kapı sistemleri online ve offline olmak üzere iki şekilde takip edilebilir. Online kartlı kapı sistemleri sorgulamayı program üzerinden yapar ve tetik süresini programdan alır. Kartı sistemde programa tanıtmanız yeterlidir. Yetki alanlarını belirterek kartlarınızı tanımlarsınız ve geçişlerini sağlarsınız.

Offline kartlı kapı sistemleri ise cihaz hafızasına tanıtılan kartlar ile geçiş sağlatır. Yani tetiği cihaz kendi verir. Program olarak takip edilemeyen cihazlar ile edilebilen cihazlar olarak değişmektedir. Kartlı kapı sistemleri mifare, proximity  ve temic olarak üç şekildedir. Mifare olan kartlı sistemler belediye otobüslerinde kullanılan kartlardandır. En çok tercih edilen kartlar ise proximity olanlarıdır. Tüm kart grupları yapısına göre değişmektedir. Yazılabilen kart ve yazılamayan kart olarak ikiye ayrılmaktadır. Kartlı kapı sistemlerinin en önemli örneği bilgi işlem kapılarıdır. Sadece bilgi işlem personellerinde bulunan kartlar ile server yada sistem odasına geçişleri sağlanır.

Kartlı kapı sistemlerini tercih ederken raporlama isteyip istememeniz önemlidir. Satış temsilcilerimiz size uygun cihazı bu tercihinize istinaden belirtecektir. Son zamanlarda en çok kartlı kapı sistemleri asansörler için tercih edilmektedir.


Geri Dön

100.000'in üzerinde memnun müşteri referansı ile açık ara lider
Referanslarımızdan Bazıları