perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...
15
Oca.
2014

Otel Kapı Kilitleri.


Otel Kapı Kilitleri
Kapı kilitleri yalnızca evlerde ve işyerlerinde değil, otellerde de mecburen kullanılmaktadır. Fakat otellerin kapı kilitleri diğer kilitlerden biraz farklı olmak durumundadır. Eskiden otellerde de aynı kilitler kullanıldığı için, anahtar kaybedilmesi gibi durumlarda ciddi sıkıntılar yaşanmaktaydı. Üstelik elektronik bir sistem olmadığı için, herhangi bir şekilde bir yazılım tarafından da takip edilememekteydi.

Otel kapı kilitleri elektronik sisteme geçtikten sonra, otel otomasyon programları ile entegreli çalışmaya başladılar. Otel kapı kilitleri ve onları tetikleyen kartlı, parmak izli ya da şifreli cihazlar ile birlikte çalışırlar. Kapının sabit olan kısmına takılan elektronik otel kapı kilidi, onu tetikleyecek olan bir sisteme bağlanır. Müşteri otele giriş yaptığında kendisine özel bir manyetik kart verilir ve bu kart yalnızca kendi oda kapısında aktif hale getirilir. Odasına giriş yapmak için kartını cihaza gösterdiğinde, ya da şifresini girdiğinde kapı otomatik olarak açılır ve kapıyı kapattığında otomatik olarak kilitler. Kapı üzerine takılacak olan cihazların tamamı, fazla yer kaplamayan ve estetik açıdan zengin cihazlardır.

Otel müşterisinin kartını ya da şifresini kaybetme gibi durumlarda yeni kartı tahsis etmek çok kolay ve kısa sürede gerçekleştirilecek bir durumdur. Yazılım veya cihaz üzerinden eski kart iptal edilir ve müşteriye yeni kartı ya da şifresi verilir.

İstenirse, bilgisayar üzerine kurulan bir otomasyon yazılımı sayesinde sistem online konuma alınır ve kişinin giriş çıkış tarihleri, oda doluluk durumu, müşteri bilgileri gibi raporlar alınabilir.


Geri Dön

100.000'in üzerinde memnun müşteri referansı ile açık ara lider
Referanslarımızdan Bazıları