perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...
06
Oca.
2014

Yüz Tanıma Cihazı.


Yüz Tanıma Cihazı

Personel takibinin ve geçiş kontrolünün sağlandığı cihazlar her geçen gün gelişmektedir. Daha önceleri kartlı ve parmak izi cihazlarından başka sistemler yoktu. Daha sonra bazı alanlarda ki kullanım zorluğundan sebep parmak izi cihazının yerini alabilecek yüz tanıma cihazları geliştirilmiştir.

Yüz tanıma cihazları diğer giriş çıkış cihazlarından daha gelişmişlerdir çünkü yüz tanıma cihazı, diğer cihazların kullanım zorluğu çekildiği yerler için geliştirilmiştir. Kişilerin parmak izlerinin yıprandığı iş kolları, yada daha ileri teknoloji isteyen firmalarda kullanılabilir. Yüz tanıma cihazları, kızıl ötesi kamera ile çalışır. Kameraların çözünürlükleri çok yüksektir, tanıtım esnasında hd kalitesinde görüntü alan kameralar, kişileri tekrar algıladığında 1 sn’den kısa bir sürede kişinin onayını vermiş olur. Kızıl ötesi teknolojisi olduğu için , kişinin sakal bırakması, bıyık bırakması yada gözlük takması kişinin tanınmasını engellemez.

3000’den fazla personel kayıt kapasitesi ve 100.000 üzerinde ki log kapasitesi ile tüm personellerinizin takibini yapabilme olanağı sunar. Yüz tanıma cihazı üzerinde bulunan sesli komut sistemi, hem tanıtma esnasında hem de kişiyi algıladığında sesli onay verir.  Geçiş verilmeyen kişiler için lütfen tekrar deneyin gibi uyarılarda bulunur. Yüz tanıma cihazının üzerinde tetik özelliği bulunur, elektronik ya da manyetik kapı kilitlerine tetik verebilirler. Turnike anakartına bağlanarak turnike açtırabilir.

Yüz tanıma cihazının üzerinde parmak izi modülü, kart ve şifre paneli de bulunur. Yüz tanıma cihazı firmanız için tam bir çözüm sunar. Ethernet yada seri port bağlantı özelliği sayesinde, programla haberleşip içindeki bilgileri tek tuşla bilgisayarınıza aktarabilir.


Geri Dön