perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...
22
Ara.
2013

Otomatik Geçiş Sistemi (Ogs).


Otomatik Geçiş Sistemi (Ogs)

Otopark bariyerleri günlük yaşan alanlarında sıkça rastlayacağımız güvenli geçiş sistemlerindedir. Site girişlerinde, hastane girişlerinde, ücretli otopark girişlerinde, işyeri girişlerinde, kamu kurum ve kuruluşlarında otopark bariyerine rastlamak mümkündür.

Otopark bariyerleri manuel olarak kullanıldığı gibi otomatik açılır kapanır olarak da kullanılabilir. Bariyer sistemlerine istenirse kumanda tanıtımı yapılmaktadır. Bir bariyerin kumanda kapasitesi ortalama 25 adettir. Ancak bu istenirse harici kumanda alıcısı ile çoğaltılabilir. Bu sistem sayesinde her kullanıcıya birer tane kumanda verilir ve kişiler giriş veya çıkış yapmak istediğinde kumanda kullanır. Ancak bu sistemde otopark kapasitesi kısıtlı olan yerlerde sorun yaşanabilir. Örneğin bir sitede 60 daire var ve otopark kapasitesi 60-70 araç civarındadır. Her daire kendine ait 1 den fazla aracı kumanda vasıtasıyla otopark bariyerini açıp otoparka araç alırsa kapasite dolar ve asıl site sakinleri dahi araçlarına yer bulamayabilir.

Bunun önüne geçmek içinde otomatik geçiş sistemi (ogs ) veya hızlı geçiş sistemi ( hgs ) kullanılarak otopark kontrolü yapılabilir. Bu sayede sadece sisteme dahil araçlar otoparkı kullanabilir. Ogs geçiş sistemi için giriş ve çıkış olmak üzere 2 adet ogs antenine ve kontrol içinde 1 adet panele ihtiyaç vardır. Antenler giriş ve çıkış olarak ayarlanır ve panel vasıtasıyla giriş-çıkış yapılabilir. Ogs sistemi için ilk önce sisteme bağlı programa sticker tanıtımı yapılır. Ogs araç camı etiketi tanıtımı yapılırken her araca 1 adet sticker atanır. Daha sonra stickerlar kullanıcılara dağıtılır ve araç otoparka giriş yapmak istediğinde antennin okuma mesafesine geldiğinde ogs cam etiketi , ogs otopark anteni tarafından okunur. Hgs etiketinin numarasını programa gönderir. Program sorgulamasını yapar ve sisteme kayıtlı ise panel sayesinde otopark bariyerine tetik verir ve bariyer açılır. Bariyer belirli süre açık kaldıktan sonra bariyerlere karşılıklı bağlı fotoseller sayesinde eğer ikinci bir geçiş yok ise otopark bariyeri otomatik olarak kapanır. Bu sayede otopark hakkı olan kişiler mağdur olmazlar.

Otopark bariyerleri sadece kollu bariyerlerden ibaret değildir. Bunun yanında mantar bariyer ve road blocker bariyerlerde vardır. Ayrıca mantar bariyerlerde kendi içinde çeşitlere ayrılır. Mantar bariyerler yolun içerisinden çıkan engelleme bariyer çeşididir. Genelde ileri güvenlik yada günün belirli saatlerinde giriş yasağı olan yerler için kullanıma idealdir. Diğer çeşitte road blocker bariyerdir. Bu bariyerde yola yatmış şekildedir ve istenildiği zaman engel olarak kaldırılabilir.

Yukarıda da belirtildiği gibi günlük yaşamda otopark bariyer sistemleri iş yükünü azaltmak ve düzenli güvenli geçişler için kullanılacak en ideal ürünlerdir.


Geri Dön

100.000'in üzerinde memnun müşteri referansı ile açık ara lider
Referanslarımızdan Bazıları