perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...
11
Eki.
2014

Parmak İzi Sistemleri.


Parmak İzi Sistemleri

Parmak izi sistemleri günümüzde oldukça gelişmekte olup firmalar tarafından en çok tercih edilen ürün haline gelmiştir. Günümüz teknolojisi ile parmak izi sistemleri ile birçok işlem yapılmaktadır.Kapılarınızı, turnikelerinizi ve birçok alanlarınızı parmak izi sistemleri sayesinde açtırabilirsiniz. Örnek vericek olursak bilgi işlem kapıları, yetkili odası kapısı gibi. Parmak izi sistemlerinin iki farklı çalışma şekilleri vardır;

Offline : Parmak izi sistemleri offline olarak pdks yazılımlarına entegreli çalışabilmektedir. Pdks programı ile personellerinizin maaşlarını, toplam çalışma saatlerini, ücretsiz izin, ücretli izin, prim, avans gibi birçok bodro alanlarını takip etmenizi sağlar. Offline parmak izi sistemlerinde yazılım olmaksızı sadece kapı açmak içinde kullanıbilecek haldedir. Yazılım olmadan herhangi bir yeri parmak izi sistemleri ile açtırabilirsiniz.Pdks programı sayesinde geç gelen personellerinizi, erken çıkan personellerinizi, mesai kalanları ve bugun gibi birçok raporlamaları almanız mümkündür. Şuanda en çok tercih edilen işletmeler tarafında parmak izi sistemleri ile birlikte personel takip sistemidir.  Parmak izi sistemlerinin avantajları arasında en önemli olanı ise personellerinizin birbiri yerine kart okutma gibi parmak izi okutamamasıdır.

Online : Parmak izi sistemleri online olarak access kontrol yazılımları ile entegreli çalışabilmektedir.  Access kontrol programı ile yetki kısıtlaması yapmanız mümkündür. Ofline pdks programlı sistemlerde kişinin cihaza tanımlı olması yeterlidir. Yani kişi programa tanımlı olsun yada olmasın o kişinin kapıdan geçme izni olur. Cihaz kendi üzerinden kişinin tanımına bakar. Access kontrol yazılımında ise program sürekli cihazla haberleşmede olur ve program onay verirse kişiye o alandan geçmek için izin verir. Online yazılım sorgulamayı kendisi yapma doğrultusunda onay verir. Kurumsal firmalarda kişilerin geçiş yetkileri bina içerisinde farklıdır. Yetkilendirme doğrultusunda izin verir. Access yazılımı ile raporlamalar almanız mümkündür. Kişi programda tanımlı ve o alandan geçmeye izni varsa o alandan yani cihazdan geçebilmektedir.

Parmak izi sistemleri şu kuşkuyuda beraberinde getirmekte ya parmak izi okumazsa, fakat parmak izi okumama gibi bir şans yoktur. Çünkü cihaza bir personelin 10 parmağıda tanımlanabilmekte okumama durumunda diğer parmağı ile geçiş yapabilmektedir. Bazı personellerin parmak izi yaştan yada uğraşmış oldukları işten dolayı gidebilmekte bu durumdan dolayı cihazlarımızın şifre , kart gibi okuma seçenekleri olanlarıda mevcuttur. Yani okumama yada takip etmeme gibi bir durum söz konusu değildir.


Geri Dön

100.000'in üzerinde memnun müşteri referansı ile açık ara lider
Referanslarımızdan Bazıları