perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...
20
Nis.
2014

PDKS Programı Nedir.


PDKS Programı Nedir

Personel takibi işverenler için her zaman sorun olmuştur. Yakın zamana kadar çalışanların kağıtlara imza atması şeklinde yapılan takip, pek çok hatanın oluşması ile yeni yöntem arayışına girmiştir. Bu yöntemlerin başında parmak izli pdks gelmektedir. Ayrıca kartlı sistem de sıklıkla kullanılır. Cihazlara kart veya parmak basma şeklinde oluşan veriler, bir kablo yardımı ile bilgisayar ortamına aktarılır. Burada gerekli hesaplamaları pdks programı halleder.

Personel devam kontrol sistemleri programı tüm Windows işletim sistemleri ile çalışmaktadır. Mysql veritabanı ile çalışan program, çoklu kullanıcı desteği sayesinde farklı yerlerden takibi sağlar. Pdks programı cihazdan alınan verileri kullanarak, giriş çıkış raporları ve maaş raporlarını hazırlar. Geç gelme, erken çıkma, izin kullanma ve çalışanların ayda kaç saat çalıştıklarını raporlar. Avans, prim ve fazla mesai hesabı yaparak puantaj raporlarını da hazırlar. Belirlenen sıklıkta yedek alarak veri kayıplarını önler. İstenilen mail adreslerine otomatik olarak raporları postalar. Bunca kolaylık sağlayan pdks sistemlerine geçmek, işverenler için kaçınılmaz olmaktadır. Özellikle fazla sayıda personeli bulunan iş yerlerinin bu tür sistemlere ihtiyacı vardır.

Pdks programı raporları sonucunda iş yerlerinde verimin arttığı görülmüştür. Çalışanların giriş çıkış saatleri ve çalışma sürelerine daha fazla dikkat ettiği gözlemlenmiştir. İşverenler dikkatsiz personeli raporlar doğrultusunda uyarabilmektedir. Fazla mesai ücretleri personelin hakkı olduğu şekilde dağıtılmaktadır. Bunun yanında eksik çalışma süresine sahip personelin kesintisi de yapılabilmektedir.


Geri Dön

100.000'in üzerinde memnun müşteri referansı ile açık ara lider
Referanslarımızdan Bazıları