perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...
11
Nis.
2014

Otopark Hgs Sistemleri.


Otopark Hgs Sistemleri

Hgs trafiğin yoğun olduğu araç sıkışıklıklarına neden olan eski bilet sistemine göre oldukça kullanışlı olarak geliştirilen yeni geçiş sistemidir. Otoyollar ve köprü gişelerine uygulanan Hgs, aynı zamanda araç yoğunluğunun büyük olduğu veya geçişleri güvenli hale getirmek isteyen otoparklarda da kullanılan bir sistemdir. Otopark Hgs sistemleri aynı otoyollarda olduğu gibi araçlara yapıştırılan etiket vasıtasıyla yapılır.

Hgs etiketi olan araç sistemin frekans alanına girdikten sonra radyo frekansları aracılığıyla araçta bulunan etiket algılanır eğer geçişi uygunsa yani yeterli bakiyesi varsa bariyer otomatik olarak kalkar. Bu bariyerler tetik sistemine bağlı olarak çalışırlar. Hgs sahibi araç yaklaştığında tetik harekete geçer ve bariyeri havaya kaldırır. Belirtilen süre sona erdikten sonra bariyer tekrara aşağı indirilir. Hgs etkilerinin radyo frekans menzilleri yaklaşık 50- 75 metredir.

Sistem tamamen bilgisayarlar tarafından yürütülür. Yani insan gücü gerektirmez. Windows tabanlı oluşturulan yazılımlar sayesinde oldukça basit bir kullanım sağlar. Bilgisayara yüklenen yazılım araç algılandığı zaman harekete geçerek sistemi çalıştırır. Oldukça düşük boyutlu olan bu yazılım sistemleri sayesinde bilgisayar sistemlerinde herhangi bir yavaşlama veya sorun oluşmaz. Ayrıca Otopark Hgs ile otoparkın araç trafiği de kontrol altına alınabilir. Ne kadar aracın giriş yaptığını ve çıkış yaptığını günlük ne kadar aracın ziyaret ettiği gibi birçok ekstra bilgide elde edebilirsiniz. Ayrıca bunları ayrıntılı bir rapor olarak da alabilirsiniz.

OTOPARK HGS SİSTEMLERİ


Geri Dön

100.000'in üzerinde memnun müşteri referansı ile açık ara lider
Referanslarımızdan Bazıları