perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...
05
Mar.
2015

Web Yemekhane.


Web Yemekhane

Artık masaüstü yazılımlarına son web yemekhane sayesinde personellerinizi web üzerinden takip etmeniz mümkündür. Web yemekhane sayesinde personellerinize hakediş atayarak günlük hakediş yada günlük kontör şeklinde atama yapabilirsiniz.

 

Web yemekhane nedir ?

 

Web yemekhane taşeron catering yada firmaların toplam yenilen yemek adetlerini doğrulamaları ve hesaplamasını yapmaları için kullanılan bir sistemdir. Bu sistemlerde personellere kart , parmak izi yada yüz tanıması gibi tanımlamalar yapılır. Yemekhane girişlerine turnike ve okuyucu cihaz bu cihaz parmak izi , yüz tanıma yada kartlı cihaz olabilir. Kişiler okuyucuya okutma yapmadan turnike geçişi sağlanmayacaktır. Dolayısıyla hakediş kontrol altına alınmış olmaktadır.

 

Kişiler yemek saatlerine kendilerine atılan öğün sayesinde turnikeden geçecektir. Sonrası bu geçişleri raporlayabilir adetlerin toplamı alınabilir.

 

Bu sistemlerin taşeron firmaların yemek adetlerinde yaşanan sıkıntılar içindir. Kimi taşeron firmalar yemek yetiştirilemediğinden bu sistemi kullanırken kimi firmalar taşeron hizmeti alan firmalar yemek adetlerinde yaşanan sıkıntıdan dolayı tercih etmektedir. Yani firma 1000 kişilik yemek siparişinde bulunurken misafir vb. Geçişler taşeron tarafından bahane edilerek 1300 kişilik yemek faturası kesiliyor. Bu hizmeti maddi ve manevi olarak kontrol altına almak için kullanılmaktadır.


Geri Dön