perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...
04
May.
2014

Yüz Tanıma Sistemleri.


Yüz Tanıma Sistemleri

Yüz tanıma sistemi çağımızda birçok işi kolaylaştırmakla beraber asıl faydalarını gelecekte bizlere daha efektif olarak sunacak.

Kontrol sistemleri sektörüne hızla giren yüz tanıma sistemi, şu anki en ileri teknolojiye sahiptir. Yüz tanıma sistemleri; Personel devam takibi, turnikeli geçiş, kapı geçişleri, üye takip, yemekhane kontrol, akıllı bina yönetimi, öğrenci takip ve güvenli geçiş alanları da işi kolaylaştırıp hızlandırmaktadır.

PERKOTEK firması yukarıda adı geçen alanlarda ithal ettiği yüz tanıma terminallerin geliştirdiği bilgisayar yazılımlarıyla entegreli olarak satan sektörünün en büyük firmasıdır. Başkasının kartını basmayı ortadan kaldıran yüz tanımalı personel takip sistemi, kurulum maliyetinin dışında herhangi bir işletme maliyetine sahip olmaması vede üstün performansıyla en çok satılan ürünler arasına girmiştir. Gece görüşlü iki kameraya sahip olan MAGIC FACE yüz tanıma terminalleri, daha önceden tanıtılmış yüzleri gördüğü anda 1 saniyende altında bir zaman diliminde tanıyabilmektedir. Yüzü tanınan kişinin id si ve geçiş zamanı yüz tanıma cihazının hafızasına kaydedilerek daha sonrasında istenilen raporların alınmasına imkan sağlar.

Peki yüz tanıma sistemi nasıl çalışır?

Yüz tanıma sistemi, cihazın kendi içerisinde bulunan kriptolanmış algoritma ile sayısal değerlere çevrilir. İki gözü birbirine uzaklığı, iki kaşın birbirine uzaklığı, burun tepe bombesinin göze olan yüksekliği, burun deliklerinin dudak orta ve kenar noktalarına oranı, dudak orta çizgisinin çene en alt ucuna uzaklığı gibi fonksiyonlar yüz tanıma algoritması tarafından sayı sistemine çevrilmektedir. Bu sayısal değer yüz tanıma makinesinin hafızasına kaydedilir ve daha sonra okutulan yüzler aynı işleme tabi tutularak sayısal değerlere dönüştürülür. Eğer gelen sayısal değere daha önceden kaydedilmiş değerle aynı ise yüz tanınarak geçiş yetkisi verilir. Yüz tanıma sistemi bu geçiş yetkisi ile kapı açtırma, turnike açtırma, otopark bariyeri açtırma gibi işlemler için tetik verir.

Gelişmiş 3 boyutlu yüz tanıma cihazlarımızı linke tıklayarak inceleyebilirsiniz


Geri Dön

100.000'in üzerinde memnun müşteri referansı ile açık ara lider
Referanslarımızdan Bazıları