perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...
07
Tem.
2013

Zaman Kontrol Sistemleri.


Zaman Kontrol Sistemleri

ZAMAN KONTROL SİSTEMLERİ

 

Şirketler ve işverenler için en önemli şeylerden biri muhakkak zamandır. Zamanın doğru kullanılması verimin ve iş hacminin artması için zorunludur. Zamanı doğru kullanan işverenler elbette ki kar oranında gözle görünür artışlar olmaktadır.

Zaman kontrol sistemleri personelin zamanı daha verimli kullanmasını sağlamak amacı ile geliştirilmiş bir sistemlerdir. Birçok iş alanında kullanılmaktadır. Fabrikalar da, küçük ölçekli şirketlerde veya büyük ölçekli şirketlerde. Kısaca insan gücüyle çalışılan bütün işletmelerde kullanılmaktadır. İşveren personelin takibini sağlayarak hem iş hacmini genişletir hem de art niyetli personelin önüne geçmiş olur. Personelin giriş çıkış takibi zaman kontrol sistemleriyle yapıldığı takdirde iş yükü azalmış olur ve doğabilecek yanlışlıkların önüne geçilmiş olunur.   Bu sisteme personel takip, tuvalet takip, yemekhane takip gibi programlar dahil edilebilir.  Zaman kontrol sistemleri için farklı cihazlar kullanılabilir. Parmak izi cihazları, kartlı geçiş sistemleri, yüz tanıma, turnike gibi cihazlar kullanılır.

·         Pdks programı ile personelin saat kaçta gelip kaçta gittiğini kontrol altına alıp, geç kalmalarının veya erken çıkmalarının önüne geçilmiş olunur.

·         Yemekhane takip programı ile personele yemek için ayrılan zamanın en verimli kullanılmasını sağlamış ve yemekhanede fazla zaman geçirmesinin önüne geçilmiş olunur.


Geri Dön