perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...
04
Ağu.
2013

Kartlı Geçiş Sistemi.


Kartlı Geçiş Sistemi

KARTLI GEÇİŞ SİSTEMİ

            Kartlı geçiş sistemlerinin günümüzde artık çok tercih edilen geçiş ve kontrol sistemleri arasındadır. Bunun sebebi kurulum ve kullanım kolaylığından kaynaklanmaktadır. Sistemin kurulumundan sonra cihazda mekanik ve hareket eden bir parça olmadığından bakım ve servis konusunda oldukça problemsizdir.

            Ayrıca insan hatasını da minimuma indirdiğinden dolayı güvenilirliği yüksek düzeydedir. Cihazın saklama kapasitesi de çok olduğundan dolayı uzun aralıkla da olsa giriş çıkış bilgilerinin uzun aralıklarla da alınması mümkündür. 100 personel çalıştıran bir işyeri için sadece giriş ve çıkış bilgisini yaklaşık 2 yıllık bilgiyi saklayabilmektedir.     Bu sayede cihazın personelin gerçek giriş ve çıkış saatlerinin saklanması sayesinde anlaşmazlık durumunda cihazdan bilgi tekrar alınarak bu anlaşmazlık ortadan kalkmaktadır.

            Kartlı geçiş sistemlerinde kullanılan kartlar pvc malzemeden yapıldığından hem saklama koşullarına dayanıklılığı oldukça yüksektir. Çok sıcak ve çok soğuk ortama maruz kalmadıkça bozulmazlar. Cüzdanda veya yaka kartı olarak kullanılabilmesi kullanım kolaylığı getirmektedir. Ayrıca üzerine baskı yapılabilir olduğundan yaka kartından personelin kimliğinin belli olmasını sağlamaktadır. Bu da güvenliğin üst seviyede olduğu yerlerde cihazı kullanan kişinin tam olarak belli ve kontrol edilebilir olmasını sağlamaktadır. Cihaz, program yakın olduğunda personel cihazdan geçerken programda çıkan fotoğrafının personelin kendisi veya kartındaki fotoğrafı karşılaştırılabilir.

            Kartların kaybı veya arızalanması durumunda yeni bir kartın personele tanımlanması da oldukça kolay bir işlemdir. Bu işlem cihazın ve programın özelliği sayesinde cihazın yanına gitmeden programdan kolayca gönderilerek kart anında personele teslim edilebilir.

            Kartlı geçiş sisteminin kullanım alanları çok geniştir. Takibini yapmak istediğiniz personelin veya aracın kolaylıkla takibini yapabilirsiniz. Tuvalet takip, yemekhane takip, üye takip gibi personel takibinde veya bariyer gibi cihazlara takılarak otopark takibi de yapılabilir.

            Kartlı geçiş sistemleri, parmakizi cihazlarına nazaran daha hijyen olduğundan tuvalet takip ve yemekhane takip sistemlerinde daha çok tercih edilmektedir.

            Kartlı geçiş sisteminde kullanılan cihazların çeşitli olması sayesinde hemen hemen her ortamda kullanılmasını sağlamaktadır. Su geçirmez ve darbeye dayanıklı cihazlar sayesinde dış ortamlarda kullanılabilir. Kartlı geçiş sistemine alternatif olarakParmak izi okuyucu ve Yüz tanıma sistemi de mevcuttur.


Geri Dön

100.000'in üzerinde memnun müşteri referansı ile açık ara lider
Referanslarımızdan Bazıları