perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

MAĞAZA ALARM SİSTEMİ

Mağaza alarm sistemi, mağazalarda satışta olan ürünlerin çalınma vakalarına karşın korunması için kullanılmakta ola sistemlerdir. Bu sistemler, günümüzde her geçen gün daha da farklı alanlarda kullanılmaktadır. Bunun en büyük sebeplerinden bir tanesi, mağazalarda çalınma vakalarının giderek artması ve çalınan ürünlerin hiç de küçümsenmeyecek olan bütçeleridir. Peki, mağaza alarm sistemi yokken ne yapılıyordu? mağaza alarm sistemi kullanılmadan önce mağazalarda satışta olan ürünler, güvenlik kameraları tarafından korunuyordu. Güvenlik kameraları ürünün çalınmasını görüntülüyordu ancak bu izlemeden ürünün çalındığı anlaşılamıyordu. Bu sebeple kamera kayıtlarının incelenmesi için bir iş yükü daha meydana geliyordu. Zaten kameradan ürünün çalındığı saatlerce izlenip bulunsa bile ürünü geri bulabilmek mümkün olmuyordu. İşte bu ve buna benzer pek çok sebeple de mağaza alarm sistemi kullanılmaya başlandı.

Mağaza alarm sistemi kullanabilmek için mağaza alarm sistemi antenleri, mağaza alarm sistemi etiketleri ve mağaza alarm sistemi etiket sökücülerin bir bütün olarak kullanılması gerekmektedir. Mağaza alarm sistemi etiketlerinin kâğıt etiket ve sert plastik etiketler olmak üzere iki farklı çeşidi yer almaktadır. Sert etiketler günümüzde giysi mağazalarından aşina olduğumuz etiketlerdir. Bu etiketler, ürünlerin üzerine takılarak kullanılmaktadırlar. Kâğıt etiketler ise ürünlerin üzerine yapıştırılarak kullanılabilecek olan etiketlerdir. Bu etiketler ise genellikle marketlerde rastladığımız etiketlerdir. Bu etiketler ürünlerin üzerinden mağaza kasa görevlileri tarafından çıkarılmaktadır. Ürün satın alınmadan el ile etiketlerin ürünlerin üzerinden çıkarılmaya çalışılması, ürüne büyük ölçüde zarar verilmesine sebebiyet vermektedir.

Kullanılmakta olan mağaza alarm sistemi modellerinde kullanılabilecek iki farklı anten modeli bulunmaktadır. Bu antenler, akusto manyetik mağaza alarm sistemi antenleri ve rfid mağaza alarm sistemi antenleridir. Hangi antenlerin kullanılacak olduğu tamamen sizin tercihinize göre değişecektir. Ancak kullanılacak olan etiketlere göre de kullanılacak olan antenin değişmesi gerekebilmektedir. Öncelikle kullanılacak olan akusto manyetik mağaza alarm sistemi antenlerinden bahsedelim. Bu antenler çalışmasına 58 khz’lik bir frekans ile devam etmektedir. Çevredeki metal kirliliğinden etkilenmeyen bu antenler, TX + RX veya mono olarak çalışabilirler. Bu antenlerin bir çift olarak kullanılmaları gerekir. Bu anten çiftleri arasındaki mesafe, kullanılacak olan etiketin modeline göre değişmektedir. Eğer akusto manyetik mağaza alarm sistemi antenleri ile kâğıt etiketler kullanılacaksa anten çiftleri arasındaki mesafe 120 santimetre olacak, eğer sert plastik etiketler kullanılacaksa anten çiftleri arasındaki mesafe 2 metreye kadar çıkarılabilecektir.

Rfid mağaza alarm sistemi antenleri ise 8.2 mhz’lik bir radyo frekansına sahiptir. Bu antenler arasındaki mesafe de kullanılacak olan etiketlere göre değişebilmektedir. Rfid mağaza alarm sistemi antenleri ile birlikte sun etiket, square etiket, golf etiket, round etiket, 5x5 etiket, 4x4 etiket gibi tüm etiketler kullanılabilmektedir.

Perkotek Teknoloji ailesi olarak Sensitive mağaza alarm sistemi Türkiye dağıtıcılığını yaptığımız için bu sistemlerin fiyatları da firmamızda oldukça uygundur. Satın almak ya da çok daha fazlasını öğrenmek için tek yapmanız gereken şey sadece bizi aramak!

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler