perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

MARKET ÜRÜN GÜVENLİĞİ

Market ürün güvenliği, oldukça önemli bir konudur. Marketlerde satılmakta olan ürünlerin korunması önceden oldukça zordu. Market ürün güvenliği tamamen çalışanların dikkati ve güvenlik kameralarına aitti. Güvenlik kameraları, sadece ürünler çalındıktan sonra haberdar olunmasını sağlıyordu. Bunun için de öncelikle ürünlerin çalındığını fark etmek gerekiyordu. Sürekli olarak kamera kaydı izlemek ya da ürün çalındı mı diye akşamları veya her hafta sonu da sayım yapmak hem oldukça zahmetli hem de çok fazla zaman kaybı yaratan bir işlemdi. İşte bunun ortadan kaldırılması için market ürün güvenliği sağlamak adına ürün koruma sistemleri kullanılmaya başlandı. Bu sistemlerin bir bütün olarak kullanılması gerekmektedir. Öncelikle mağaza ürün koruma sistemlerinin marketlerin giriş alanlarına monte edilmesi gerekmektedir. Daha sonra da her ürünün üzerine etiket yapıştırılması gerekmektedir. Ürünlerin üzerine yapıştırılan etiketlerin iki farklı modeli bulunur. Bunlar; kâğıt etiketler ve sert plastik etiketlerdir. Market ürün güvenliği için marketlerde genellikle kâğıt etiketler kullanılır. Ürünlerin üzerine yapıştırılarak bu etiketlerin, öncelikle antenlere tanımlama işlemi yapılır. Bu etiketler ürünlerin üzerinden, ürün satın alındıktan sonra kasa görevlilerince çıkarılmalıdır. Sert plastik etiketler ise ürünlerin üzerine takılarak kullanılmakta olan etiketlerdir. Bu etiketler ürünlerin üzerine takıldığında, ürün üzerinden çıkarmak için etiket sökücü kullanılması gerekmektedir. Kâğıt etiketleri pasif hale getirmek için ise etiket öldürücü kullanılması gerekmektedir.

Market ürün güvenliği sağlamak için kullanılmakta olan antenlerin de iki farklı modeli bulunmaktadır. Bu antenler; rfid mağaza ürün koruma antenleri ve akusto manyetik mağaza ürün koruma antenleridir. Hangi antenin kullanılacak olduğu aslında tamamen size kalmış olsa da bu antenlerin tepki verdiği etiket modelleri değişiklik göstermektedir. Öncelikle rfid mağaza ürün koruma antenlerinden bahsedelim. Bu antenler; 8.2 mhz’lik bir radyo frekansına sahip olan antenlerdir. Bu antenler ile birlikte 4x4 market ürün koruma etiketleri, 5x5 market ürün koruma etiketleri, round market ürün koruma etiketleri, r50 market ürün koruma etiketleri, square market ürün koruma etiketleri, mini market ürün koruma etiketleri, sun market ürün koruma etiketleri ve golf market ürün koruma etiketleri bir arada kullanılabilmektedir.

Akusto manyetik mağaza ürün koruma antenleri ise 58 khz’lik bir çalışma frekansına sahip olan antenlerdir. Bu antenlerin bir çift olarak kullanılması gerekmektedir. Anten çiftleri arasındaki mesafe, tamamen kullanılacak olan etikete göre farklılık göstermektedir. Akusto manyetik mağaza ürün koruma antenleri ile eğer sert plastik etiketleri kullanacaksanız bu antenlerin çiftleri arası uzaklığı iki metre olabilmektedir. Ancak akusto manyetik mağaza ürün koruma antenleri ile kâğıt etiketleri kullanacaksanız, bu antenlerin çiftleri arasındaki mesafe 120 santimetre olabilmektedir. Dr market ürün koruma etiketleri, slipper market ürün koruma etiketleri, şişe market ürün koruma etiketleri ve pencil market ürün koruma etiketlerini bu antenler ile kullanabilmek mümkündür.

Market ürün güvenliği sağlamak için kullanılacak olan bu sistemlerin Sensitive markasına sahip olan modellerinin Türkiye dağıtıcısı konumunda olmamızdan ötürü fiyatları oldukça uygundur. Satın almak için Perkotek Plaza’ya gelebilir ve bu ürünleri yerinde inceleme fırsatı bulabilirsiniz.

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler