perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

METAL DEDEKTÖR

Metal dedektör, kişilerin üzerinde ya da bavul, çanta gibi eşyalarında yer alan metalleri tespit etmek için kullanılır. Metal dedektör kullanılmaya başlandığından beri, olası tüm tehlikeli durumların önüne kolayca geçilebilmekte olup güvenilir alanlar elde edilmeye başlanmıştır. Günümüzde metal dedektör kullanımı giderek artmış ve çok daha yaygın bir hal almıştır. Yüksek güvenlik ihtiyacı duyulan tüm alanlarda sorunsuzca kullanılabilen metal dedektör; kamu kurum ve kuruluşları, askeri alanlar, stadyumlar, konser alanları, plazalar, hava alanları, işletmeler, fabrikalar, belediyeler, işletmeler, holdingler gibi birçok farklı alanda da kullanılabilir. Bu dedektörlerin kullanım alanlarının bu denli artış göstermesinin en büyük nedenlerinden bir tanesi de fiyatlarının oldukça uygun olmasıdır. Perkotek Teknoloji ailesi olarak Secuda metal dedektör Türkiye dağıtıcısı konumunda olmamızdan ötürü oldukça uygun fiyatlıdırlar. Peki, metal dedektör nasıl kullanılır? Bunun cevabını verirken aynı zamanda size metal dedektör modellerinden bahsedelim. Metal dedektör modelleri; el tipi metal dedektör, kapı tipi metal dedektör ve x ray bagaj arama metal dedektör olarak üç farklı gruba ayrılmaktadır.

El tipi metal dedektör, yüksek duyarlılık ve seçicilik ile çalışmasına devam etmekte olan dedektörlerdir. Bu dedektörler, küçük olan metalleri yakından ve büyük olan metalleri ise uzaktan dahi tespit edebilirler. Kullanımları çok kolaydır. Güvenlik görevlileri tarafından kişilerin üzerlerine temas ettirmeden, kişilerin üzerine tutularak metal tespiti yapılmasını sağlar. Bu metal dedektörler, kullanım sırasında eğer metal eşya tespit ederlerse, titreşimli olarak kullanıcısına uyarılar vermektedirler. Üstelik demir olan metalleri ve diğer tüm metalleri birbirinden ayırabilirler. El tipi metal dedektör, hassasiyet ayarı da yapılabilmektedir. Opsiyonel bir şekilde de şarj edilebilirler. Deri kılıfları sayesinde güvenlik görevlileri, kolayca kullanabileceklerdir. Gelişmiş teknoloji ile üretilmiş olan el tipi metal dedektör, kapı tipi metal dedektör ile birlikte kullanıldığında, çok daha güvenilir alanlara sahip olmanızı sağlar.

Kapı tipi metal dedektör, kişilerin üzerlerinde yer alan metalleri tespit etmek için kullanılmakta olan dedektörlerdir. Bu dedektörlerin kullanımları çok basit olup giriş alanlarına monte edilmektedirler. Giriş alanlarında yer alan kapı tipi metal dedektör, zone bölgesine göre tarama işlemleri gerçekleştirir. Zone bölgesi bir kapı tipi metal dedektörde ne kadar fazla ise metali tespit etme hızı da bir o kadar yüksektir. Üstelik kapı tipi metal dedektör üzerinde alarmın kaç kez çaldığı ve kaç kişinin dedektörden geçiş yaptığı da görülebilmektedir. Ayrıca kapı tipi metal dedektör, hassasiyet ayarı da yapılabilir ve verilen alarmın ses seviyesi istenilen şekilde ayarlanabilmektedir.

X ray bagaj arama ve tarama metal dedektör ise bavul, valiz, çanta vb. eşyaların içerisini açmadan, bu eşyaların içerisinde yer alan metalleri tespit etmenizi sağlamakta olan dedektörlerdir. X ray bagaj arama ve tarama metal dedektör, organik madde ve inorganik madde ayrımı yapabilmektedir. Bu özelliğe sahip olan modelleri, dedektörlerden geçiş yapacak olan eşyaların içerisindeki nesneleri farklı renklerde ekrana yansıtmaktadır. Atom numarası 10’dan küçük olan metaller, metal dedektör ekranına mavi renkli olarak yansıtılır. Atom numarası 10 ile 18 arasında olan dedektörler ise yeşil renkli olarak yansıtılır ve karışık grup elementi olarak adlandırılır. Atom numarası 18’den büyük olan metaller ise inorganik madde olarak adlandırılır ve ekranlara mavi renkli olarak yansıtılır.

Uygun fiyatlı metal dedektör satın almak için siz daha neyi bekliyorsunuz? Hemen arayın ve uygun fiyat garantisi ile sahip olun!

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler