perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...
  • Açıklamalar

OGS SİSTEMİ NASIL ÇALIŞIR?

Otoparklarda araç geçişlerinin düzenli bir şekilde sağlanması için ve belirli kontroller doğrultusunda yapılabilmesi için araçların geçişini engelleyecek ve onay doğrultusunda geçişine izin verecek bariyer sistemleri kullanılması gerekir. Yeni kurulan otoparklarda bu sistem düşünülere bariyer sistemleri dahil şekilde yapılırlar. Eski otoparklarda ise genel olarak demir kapılar kullanılır. Bariyer sistemleri gibi demir kapılarında otomatik çalışmaları için kayar kapı motorları entegre edilerek bu sistem elde edilebilir. Tabi en orijinal olanı bariyer sistemleridir. Bu şekilde sadece araç engelleyici sistem otomatik olarak çalışır ve bir merkezden görevliler tarafından yönetilir. Abone otopark kullanıcıları tarafından otomatik olarak yönetilmesi için ise kullanıcı tanıma sistemleri ile senkronize çalışmaları gerekir. En sık kullanılan tanıma sistemi ise günümüz teknolojisi ile otoyollarda da kullanılan OGS sistemlerdir. Tüm bu sistemler için Türkiye distribütörü olduğumuz Avax markalı ürünlerden faydalanılabilir. Türkiye genelinde tüm kullanıcılarımızı aynı şartlarla ulaşabilmeleri için satış fiyatlarımız sabit olmakla beraber Türkiye distribütörü olmamızın da avantajlarıyla en cazip fiyatlar Perkotek olarak firmamıza aittir. OGS sistemler, otoyollarda kullanılan sistemlerle aynı mantıkta çalışmakta olur sadece sonucunda yaptığı işlemler farklılık göstermektedir. Peki ya OGS sistemi nasıl çalışır?

OGS sistemler; OGS antenler, OGS paneller, OGS etiketler ve istenildiği takdirde kullanılacak otopark takip yazılımından oluşmaktadır. Otopark kapılarında bulunan bariyer sistemlerinin kullanıldığı noktalara OGS antenler kurulur. Bu antenlerin görevi; araçlarda bulunan etiketlerin RFID kodlarını OGS panele bildirmektir. OGS etiketler ise araçların kimlik kartları olarak tanımlanabilir. OGS etiketler öncelikle panel sistemine tanımlanmış olmalıdır. OGS sistemde aslında tüm işlemlerin yürütülmesini sağlayan OGS paneldir. Antenler tarafından okunan etiket bilgileri panele iletildiğinde, panel bu etiket bilgisini kendi veri tabanı içerisinde sorgular ve etikete ait ID öncesinde sisteme tanımlanmış ise OGS panel bariyer ya da kapı sistemine açılması için komut gönderir. Aksi halde tanımlı değil ise bir işlem yapmayacağından geçişe izin çıkmaz. Sistem bu şekilde offline olarak da verimli çalışabileceği gibi bir bilgisayar aracılığı ile online olarak da çalışabilir. Bilgisayara kurulacak otopark takip yazılımı ile kullanıcılara kısıtlamalar getirilebilir ve detaylı raporlama modülü ile otoparkın kullanımı hakkında raporlara ulaşılabilir. Online çalışma şeklinde ise OGS panel aracı görevi görür, sorgulamaları yapacak olan bilgisayar yazılımıdır. Eğer kullanıcılara kısıtlamalar getirildiyse, etiketin sisteme tanımlı olması yetmez. Aynı zaman tanımlanan kurallarında sağlaması gerekir. Kurallar sağlanmıyorsa etiket sisteme tanımlı olsa dahi geçiş için onay çıkmayacaktır. Kullanıcılara getirilen tanımlamalarda değişiklik yapılmak istendiği takdirde raporlardan yardım alınabilir. İşte “OGS sistemi nasıl çalışır?” sorusunu cevabı bu kadar kısa olmakla beraber kullanımı da gayet basittir. Alınacak kısa bir eğitimle rahatlıkla uygulanabilir.

Kurulumları da gayet basit olan OGS sistemlerde montaj gerektiren sadece OGS antenlerdir. Ogs sistemi nasıl çalışır sorusuna antenlerin nasıl çalıştığını da anlatarak yanıt verebiliriz. Etiketlerin kolaylıkla okunabilmeleri için antenlerin yüksek bir noktaya kurulması tavsiye edilir. Kurulacak müsait bir nokta yoksa OGS anten direkleri bu konuda yardımcı olacaktır. Ayrıca antenlerin okuma mesafeleri panel programı üzerinden 0 m ile 50 m arasında ayarlanabildiğinden kurulacakları bölgelerde araç geçiş alanlarının dar ya da geniş olması bir sorun yaratmayacaktır. Kullanım alanları gereği genel olarak dış ortamlar olduğundan kesinlikle su geçişmez olarak üretilmişleridir. Ayrıca elektrostatik toz boya teknolojisi ile korunan gövdeleri ile dış etkenlerden doğabilecek hasar ve yıpranmalara karşı dayanıklıdırlar. OGS paneller ise yaklaşık bir cep telefonu boyutuna sahip olduklarından montaj gerektirmezler. Etiketler ise araç camlarına yapışan ve plakalara takılan iki modelden oluşurlar.

perkotek.com Aşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
  Dosya Adı İşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler

100.000'in üzerinde memnun müşteri referansı ile açık ara lider
Referanslarımızdan Bazıları