perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

OTEL KAPI KARTI

Otel kapı kartı, otel odalarında kullanılmakta olan otel kapı kilit sistemlerinde kapılardan geçişlerin yapılabilmesi için kullanılmaktadır. Otel kapı kartı ile otel kapılarında kullanılan otel kapı kilitlerinin kolayca açılmasını sağlayabilirsiniz. Üstelik otel kapı kartının üzerine baskılar da yapabilmeniz mümkündür. Yapılacak olan baskılarda otelin ismi, logosu gibi bilgiler yer alabilir. Ayrıca bu baskıların renkli ya da siyah – beyaz baskılar olabilmesi de mümkündür. Her kapıya özel olarak farklı bir otel kapı kartı tanımlaması yapılması gerekmektedir.

Peki, otel kapı kilit sistemleri nedir ve nasıl kullanılacak? Otel kapı kilit sistemleri, otel oda kapılarında kullanılır. Tatil köyleri, beş yıldızlı oteller, rezidanslar, butik oteller gibi farklı tüm alanlarda kullanılabilmektedirler. Sağlamlığı ve yüksek teknolojisi ile hatasız bir çalışma biçimine sahip olan otel kapı kilitleri ile mifare otel kapı kartı ya da temic otel kapı kartı kullanılmaktadır. Bu kilitlerin öncelikle otel kapılarına montajlarının yapılması gerekir. Normal bir kapı kolundan farkı olmayan bu kilitlerin farklı renk seçenekleri de bulunmaktadır. Yani kullanacak olduğunuz alana özel olarak seçerek, şıklığınızdan ödün vermemiş olacaksınız. Otel kilitleri montajından sonra kapıların açılabilmesi için otel kapı kartı kullanılır. Otel kapı kartının, resepsiyon görevlileri tarafından kodlanması gerekmektedir. Bunu yapabilmek için de kart kodlayıcı yani “card encoder” kullanmaktadırlar. Kart kodlayıcı ile müşterilerin hangi tarihler arasında otelde kalacağı belirlenmektedir. Örneğin; Ali Bey otelde sadece 15.01 ve 20.01 tarihleri arasında konaklayacak. Resepsiyon görevlisi otel kapı kartına bunu kodlar. Otel kapı kartının belirlenen süreler dışında kapıyı açabilmesi mümkün olmayacaktır. Bu da konaklama süresi bitişinden sonra müşterilerin otelde kalmalarının önüne geçecektir.

Otel kapı kartı, aynı zamanda otelin içerisinde yer alan aktivitelerde kullanılabilir. Bunun için karta kontör yüklenmelidir. Böylece müşteriler otelden çıkarken, yanlarına para almaları gibi bir durum söz konusu olmaz ve paralarının da çalınması ya da kaybolması söz konusu olmaz. Zaten otel odalarında özel otel odası kasaları da bulunmaktadır. Bu kasalara müşterilerin odadan çıkarken para, takı, ziynet eşyası vb. koyabilmesi sağlanmıştır.

Otel kapı kartı ile otellerde kullanılan energy saver’dan bahsedelim. Energy saver, müşterilerin kodlanmış olan otel kapı kartını takmaları ile birlikte odanın içerisindeki havalandırma, elektrik, alarm ve su tesisatını aktif bir hale getirmektedir. Otel odasından çıkarken otel kapı kartı çıkarıldığında da tüm bunlar pasif hale gelecektir. Böylece odadan çıkarken suyun, ışıkların vb. açık unutulması durumlarında kapanması sağlanacaktır. Bu sayede otellerde ciddi oranlarda kar elde edilmektedir. Faturaya yansıyan miktarın azalmasının yanı sıra aynı zamanda doğaya katkısı da cabasıdır. Yani kesinlikle otel kapı kartı, otel kilitleri ve energy saver birlikte bir bütün olarak kullanılmalıdır.

Otel kapı kilit sistemleri hakkında en çok merak edilenlerden bir tanesi de bu sistemlerin fiyatlarıdır. Perkotek Teknoloji ailesi olarak Gustavo otel kilit sistemleri Türkiye distribütörüyüz. Bu yüzden en uygun kaliteli kilitlere, en uygun fiyatlara sahip olacağınızın garantisini veriyoruz. Gustavo otel kilit sistemleri hakkında çok daha fazlasını öğrenmek için Perkotek Plaza’ya gelebilirsiniz.

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler