perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

OTOMATİK GEÇİŞ SİSTEMLERİ

Otomatik geçiş sistemleri, otoparklarda güvenlik sağlanması amacıyla kullanılmakta olan sistemlerdir. Günümüz çok geniş alanlarda kullanılmakta olan bariyerler, güvenliğin yanı sıra aynı zamanda araçların geçiş kontrollerinin yapılabilmesi için de kullanılmaktadırlar. Otomatik geçiş sistemlerinde kullanılmakta olan farklı bariyer çeşitleri bulunmaktadır. Bu bariyerlerin iç ve dış ortamlarda kullanılabilir olan farklı modelleri bulunur. Paslanmaz çelik gövdeye sahip olan otomatik geçiş sistemleri dış ortamlarda kullanılırken, elektrostatik boyalı olan modelleri ise iç ortamlarda güvenle kullanılmaktadır. Bu bariyerlerin kol uzunlukları da kullanılacak olan modele göre değişmektedir. Kol uzunlukları 6 metre, 5 metre, 3 metre ve ara uzunluklarda olabilmektedir. Yani kullanılacak olan alanın uzunluğuna göre istediğiniz kol uzunluğunu tercih edebilirsiniz. Üstelik akıllı kolların teleskobik ya da saçaklı olarak farklı modelleri de bulunmaktadır.

Otomatik geçiş sistemleri bariyerlerini uzaktan kumanda ya da buton ile kontrol edebilirsiniz. Bu bariyerlerin buton kontrolünde iki farklı seçenek bulunur. Tek buton ya da çift buton kontrolü. Tek buton kontrolünde bariyerin kolunu açmak ve kapamak için tek bir buton varken, çift buton kontrolünde ise bariyer kolunu açmak ve kapamak için iki farklı buton bulunmaktadır. Bir buton bariyer kolunu açarken, bir buton bariyer kolunun kapanmasını sağlamaktadır.

Otomatik geçiş sistemleri bariyerleri; emniyet fotoseli, loop dedektörler ile geçiş yapacak olan araçların zarar görmemesi için güvenlik paketleri ile donatılmışlardır. Loop dedektör ve emniyet fotoseli sayesinde araçlar bariyerlerin altından geçerken, bariyer kolunun altında bir araç var ise kapatma butonuna basılsa bile herhangi bir zararın önüne geçmek için bariyerin kolu hareket etmeyecektir. Fotosel ya da dedektör arızalansa bile akıllı bariyer kolu, altında olan bir cismi hissederek bu cisme tepki vermektedir. Kullanılacak olan otomatik geçiş sistemleri bariyerleri modellerine göre de kolların açılma ve kapanma süreleri değişiklik göstermektedir. Bir saniyeden altı saniyeye kadar araçların geçiş yoğunluklarına göre kolların açılma kapanma süresi değişiklik gösterebilmektedir.

Otomatik geçiş sistemleri bariyerleri ile araçların takibini nasıl yapacağınızdan bahsedelim. Öncelikle otoparkın giriş ve çıkış alanlarına 50 metreye kadar okuma yapabilmekte olan antenlerin montajı yapılmaktadır. Daha sonra da geçişine izin verilecek olan araçlara etiket tanımlaması yapılması gerekmektedir. Tanımlanacak olan etiketlerin plastik etiket ve kâğıt etiket olmak üzere iki farklı modeli bulunmaktadır. Kâğıt etiketler araçların camlarında kullanılırken, sert plastik etiketler ise araçların plakalarında kullanılmaktadır. Bu etiketler otopark geçiş kontrol takip programına tanıtılırken araçların plaka bilgileri, kat maliki bilgileri gibi tüm bilgiler tanımlanarak kayıt edilmesi gerekmektedir. Tanımlanmış olan araç bilgileri de geçiş kontrol paneline Tcp – Ip bağlantısı ile gönderilmektedir. Sistem bu şekilde kolayca aktif hale gelmektedir.

Otomatik geçiş sistemleri, günümüzde çok geniş alanlarda kullanılmaktadır. Kamu kurum ve kuruluşları, askeri alanlar, belediyeler, fabrikalar, plazalar, alışveriş merkezleri gibi alanlarda güvenle tercih edebileceğiniz otomatik geçiş sistemleri bariyerleri fiyatları da oldukça çok merak edilmektedir. Bu bariyerlerin fiyatları, kullanılacak olan modeline, kol uzunluğuna, kontrol edilme şekline göre değişiklik göstermektedir. Perkotek Teknoloji olarak zaten Avax otomatik geçiş sistemleri Türkiye dağıtıcısı olduğumuz için bu sistemlerin fiyatları oldukça uygundur. Daha detaylı bilgi için info@perkotek.com üzerinden bizimle irtibata geçebilirsiniz.

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler