perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

Otopark Bariyer Sistemleri: Üst Düzey Güvenlik!

Otopark bariyer sistemleri, otoparkların giriş ve çıkış alanlarında kullanılan sistemlerdir. Otopark bariyer sistemleri ile alışveriş merkezi, site, plaza, holding, işletme, hava alanı, askeriye, belediye, polis merkezleri vb. yerlerde bulunan otoparklarınızda geçiş kontrolü sağlayabilirsiniz. Otopark bariyer sistemleri; otopark bariyeri, loop dedektör, HGS giriş anteni, HGS paneli, HGS yazılımından oluşmaktadır. Peki, otopark bariyer sistemleri nasıl kullanılır? Öncelikle otopark bariyerleri araçların giriş ve çıkış yapacakları alanlara konulurlar. Bariyerlerin yakınına da 50 metreye kadar okuma yapan UHF araç antenleri konulur. Geçişine izin verilecek olan araçlara kâğıt veya plastik etiketler takılmaktadır. Plastik kâğıt etiketler, geçiş yetkisi verilen aracın camına yapıştırılmaktadır. Plastik etiketler ise bariyerlerin plakalarına takılmaktadır. Araçlar geçiş yaparken üzerinde bulunan etiket, anten tarafından tanınarak etiket bilgileri yazılıma gönderilir. Program içerisinde aracın bilgileri kayıtlı ise bu bilgiler bariyere gönderilerek kolunun kalkması sağlanır ve böylece araçların geçişi yapılır. Bu sistemlerin kullanımı günümüzde giderek artmaktadır. Güvenli geçişler isteyen herkesin bir numaralı tercihi olan Avax bariyer sistemleri ile otoparklarınıza yabancı araçların giriş ve çıkışlarını kolayca engelleyebileceksiniz. Firmamız Avax bariyer sistemleri Türkiye dağıtıcısı olduğundan dolayı, bizden başka yerden bariyer sistemi teklifi almayınız. Otopark bariyer sistemleri sayesinde sürekli olarak otoparka giriş ve çıkış yapan araçların takibini de kâğıt ve kalem ile yapmanıza gerek kalmayacak. Çünkü bu şekilde takip sağlamak hem sizi yoracak, hem de yanlışlık yapmanıza neden olabilecektir. Oysaki otopark bariyer sistemleri sayesinde tüm bu problemlerden kurtulabileceksiniz.

Otopark bariyerlerinden bahsedelim. Otopark bariyerleri, otoparkların giriş ve çıkış alanlarına konulan araçların geçiş yapmasını ve geçiş yapan araçların kontrollü bir şekilde ilerlemesine vesile olan sistemlerdir. Bariyerlerin özelliklerinden bahsedelim… Bariyer sistemlerinin, genellikle 220 v AC – 110 v AC enerji ile çalışmasını sürdürmekte ve 60w – 80w güç tüketimi bulunmaktadır. Otopark bariyer sistemleri, -20 derece ve +60 derece arasındaki tüm sıcaklıklarda çalışma sağlayabilmektedirler. Bariyerlerin kol uzunlukları 3, 5, 6 metre ve ara uzunluklarda olabilmektedir. Yani otoparkınızın giriş alanı ne olursa olsun, o uzunluğa uygun bir çözüm bulabilmeniz mümkündür. Otopark bariyerinin en büyük avantajlarından bir tanesi de uzaktan kumanda ile kontrol edilebilir olmalarıdır. Uzaktan kumanda ile bariyerin koluna hükmedebilirsiniz. Uzaktan kumandanın yanı sıra bariyerleri butonlarla da kontrol edebilmeniz mümkündür. Tek veya çift buton kontrollü olan kollu bariyerlerde tek buton ile kontrol sağlamak isterseniz butona her basışta, bariyerin kolu açıksa kapanır, kapalıysa açılır. Çift buton kontrolünde ise açma ve kapama işlemleri için iki farklı buton bulunmaktadır. Bir buton otopark bariyer sistemleri kolunu açma, diğer buton ise bu kolu kapatma görevi görmektedir. Bariyer sistemlerinin en çok işe yarayan, avantajlı özelliklerinden bir tanesi de zaman kontrolü yapılabilmesidir. Zaman kontrol özelliği sayesinde bariyeri belirli bir zamana planlayarak o zamanda açılmasını veya o zamanda kapanmasını sağlayabilirsiniz.

Otopark bariyer sistemleri, tüm personel devam kontrol cihazları ile birlikte de kullanılabilmektedir. Özelliğine göre parmak izli cihazlardan, yüz okuma terminallerinden ve kartlı geçiş kontrol cihazlarından tetik alabilmektedir. Özellikle parmak izi cihazları, otopark bariyer sistemleri ile birlikte çokta tercih edilen cihazlardır. Parmak izli cihazlar ile bariyer sistemlerini birlikte kullanacaksanız, Access kontrol yazılımını bu cihazlar ile birlikte kullanabilirsiniz. Bariyer sistemlerinin sensör kontrol özellikleri sayesinde bir kimse veya bir araç, bir nesne bariyer kolunun altında duruyorsa, bariyerin kolu kapanmayacaktır. Herhangi bir kontrol ünitesinden dahi bariyer kolunun kapanması için tetik verilse bile, bariyer kolu asla kapanmaz. Ayrıca bariyer sistemlerinin en önemli özelliklerinden bir tanesi de akıllı kol özelliklerinin bulunmasıdır.

Bariyer kolu yukarı ve aşağı hareket etmeleri gibi durumlarında kendilerine dokunan cisimleri hissederek bu cisimlere tepki verme özelliklerine sahiptir. Emniyet sensörü dışında kalan durumlarda ise bariyer kolunun aşağı inmesi ve kolun altında duran maddeyi hissetmesi yaklaşık olarak 0,7 saniye sürmektedir. Bariyerin yukarı doğru kol hareketi esnasında ise hareket yönünde bir cismi algılayabilmesi ve bu cismi fark ettikten sonra durma süresi ise 0,3 saniye sürmektedir. Bariyerlerin üzerinde bulunan ikaz lambası, bariyer kolunun aşağı ve yukarı hareketi sırasında sürekli olarak yanıp sönmektedir. Bu sayede kullanıcısını uyarabilmektedir. Özgün tasarımı ile bariyer sistemleri, dış ve kapalı mekânlar için dekoratif bir görünüm sunmaktadır. Otopark bariyer sistemleri, montaj kiti sayesinde hızlı bir şekilde montaj edilebilmektedir. Firmamız Avax bariyer sistemleri satışını sadece tüm Türkiye’de yapmakla kalmayıp, 16 farklı ülkeye da bariyer satışı yapmakta ve satış sonrası hizmeti vermektedir. Otoparklarınızı kontrol altına almak için siz de bariyer sistemlerini kullanabilir, yabancı araçların geçişlerini engelleyebilirsiniz!

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler