perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

PARMAK İZLİ KAPI

Parmak izli kapı sistemleri, günümüzde sıklıkla personel takibi yapmak amacıyla kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra aynı zamanda üye takibi, öğrenci takibi, minibüs takibi, geçiş kontrolü takibi vs. yapmak için de tercih edilebilmektedir. Parmak izli kapı sistemlerinde kapılara tetik verebilmek için elektrikli kapı kilidi, elektronik kapı kilidi, manyetik kilit vb. kullanılmaktadır. Bu şekilde tetik verebilmek için öncelikle kilitlerin kapıların giriş ve çıkış alanlarına monte edilmesi gerekir. Daha sonra da parmak izi cihazının kilide bağlanarak, kilide tetik verecek hale getirilmesi gerekmektedir. Parmak izli kapı cihazlarında kayıt kapasitesi, her cihazda farklılık göstermektedir. Bu farklılık, örneğin personel takibinde oldukça işe yaramaktadır.

Peki, nasıl çalışırlar? Parmak izli kapı cihazlarının çalışabilmesi için öncelikle giriş ve çıkış yapılacak olan alana konumlandırılması gerekir. Daha sonra da geçişine izin verilecek olan kişilerin parmak izi kaydı yapılmaktadır. Bu kayıt işleminden sonra da parmak izi tanımlı olan herkes, kolayca parmak izini okutarak, kapıların açılmasını sağlayabilmektedir. Parmak izi cihazlarının bazı modellerinde dahili batarya özelliği vardır. Dahili batarya sayesinde elektrik kesilmesi gibi durumlarda cihaz çalışmasına devam edebilmektedir. Tüm cihazların kayıt kapasiteleri birbirinden farklıdır. Bu yüzden kaç kişilik bir alanda kullanacağınızın bir önemi yoktur. Kaç kişi olursa olsun, bir çözüm bulabilmek mümkün olacaktır.  Bazı parmak izli kapı cihazlarında parmak izinin yanı sıra aynı zamanda kartlı ya da şifreli geçiş yapabilmek de mümkündür. Tabi ki hangi geçişi kullanacağınız tamamen sizin tercihinize kalmıştır. Bu cihazlar sesli ve Türkçe olarak geri bildirim vermektedir. Ayrıca bazı modellerde zil çaldırma özelliği de bulunmaktadır. Bu özellik sayesinde giriş -çıkış – paydos saatlerinde zil çaldırılarak toplu hareket sağlanmış olacaktır.

Parmak izli kapı ile kilitleri bir arada kullanmak istemezseniz de parmak izli kapı kolunu tercih edebilirsiniz. Parmak izli kapı kolunda parmak izli kapı okuyucu, elektronik kilit ve kapı kolu bir aradadır. Pil ile çalışmasını devam ettiren bu kollar, tabi ki cihazın özelliklerine kalmış olmakla birlikte 1000 adet geçişe imkân tanımaktadır. Bunun yanı sıra da şifre ile geçiş yapabilme imkânı tanımaktadır. Pilin bitmesine son 100 geçiş kala da uyarılar vererek pilin değiştirilmesi gerektiği bildirilmektedir. Bir cihaza bir kişinin on parmağını da kayıt edebilmek mümkündür. Bu sayede normalde geçiş yapılan parmakta kesik, çizik veya deforme olması gibi durumlarda diğer parmaklar ile geçiş yapılmasına izin verilebilmektedir. Özellikle ofis odalarında ve güvenli olması gereken depolarda da sıklıkla tercih edilmektedir.

Perkotek Teknoloji Dış. Tic. AŞ. olarak Magic Pass parmak izli kapı kolu Türkiye distribütörlüğünü yapmaktayız. Bu yüzden parmak izli kapı kolu satın almadan önce muhakkak bizimle iletişime geçmelisiniz. Uygun fiyatlı parmak izli kapı kolu ile hem geçişleri kontrol altına almış olacak hem de güvenliği sağlayabileceksiniz. 0850 811 80 00 numarasını tuşlayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler