perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...
OTOPARK GEÇİŞ KONTROL SİSTEMLERİ

Otoparklarda geçişlerin düzenli ve belirli kontroller sonucunda yapılabilmesi için otopark geçiş kontrol sistemleri kullanılması gerekmektedir. Otopark geçiş kontrol sistemleriotopark geçiş noktalarına kurulacak ve araçların geçişini engelleyerek gelecek onay doğrultusunda geçişlerine müsaade edecek bariyer sisteminden ve kullanıcılar için bu onayı sağlayan kullanıcı tanıma sistemlerinden oluşur. Türkiye distribütörü olduğumuz Avax markası adı altında bulunan otopark geçiş kontrol sistemleri bariyerleri ve kullanıcı tanıma sistemleri ile bu konuda kullanıcılarımıza hizmete vermekteyiz. Tüm kullanıcılarımızın aynı hizmetten faydalanabilmeleri için Türkiye genelinde satış fiyatlarımızın sabit olması ile birlikte Türkiye distribütörü olmamızın da avantajlarıyla en cazip fiyatlar Perkotek olarak firmamıza aittir. Kullanıcı tanıma sistemlerine ilişkin günümüz teknolojisi ile otoyollarda da kullanılan otopark geçiş kontrol sistemleri en yaygın olarak kullanılan sistemlerdir.

Avax otopark geçiş kontrol sistemleri, bariyer sisteminin bulunduğu noktaya kurulacak OGS antenlerden ve panellerden oluşmaktadır. Kullanım aşamasında ilk olarak kullanıcılara dağıtılacak etiketler OGS panele tanımlanmalıdır. Sonrasından ilgili montajları yapılan otopark geçiş kontrol sistemleri antenleri ile kullanıma hazır olacaktır. Otopark geçiş kontrol sistemleri antenleri, araçlarda bulunan etiketler ile otopark geçiş kontrol sistemleri paneli arasında iletişimi sağlayan üründür. Araçlardaki etiket bilgisini OGS panele iletirler ve OGS panelde kendi içerisinde etiket bilgisini sorgulayarak tanımlı olması halinde bariyer sistemine açılma komutunu gönderir. Sistem bu şekilde offline olarak çalışabileceği gibi otopark takip yazılımının kurulacağı bir bilgisayar aracılığı ile online olarak da çalışması sağlanabilir. Online moda alındığında yazılım üzerinden kullanıcılara yetkilendirmeler getirilebilir. Bu durumda otopark geçiş kontrol sistemleri paneli sorgulama işlemini yapmayacak bilgisayar ile iletişim kurulması için aracı olacaktır. Sorgulama işlemleri bilgisayar üzerinden yapılacaktır. Yapılan yetkilendirmeler doğrultusunda araçlarda bulunan etiketlerin sisteme tanımlı olmalarının yanı sıra kullarında sağlanması gerekecektir. Kullanıcılara ait kurallar sağlanmadığı takdirde etiket sisteme tanımlı olsa dahi geçiş için izin çıkmayacaktır. Bu özellik en çok ücretli otoparklarda memnuniyetle karşılanmaktadır. Ayrıca yazılım içerisinde bulunan detaylı raporlama modülü ile otopark kullanımı hakkında yönetim geniş bilgi sahibi olabilecektir. Bu raporlar doğrultusunda kullanıcılara tanımlanan kullarda da değişikliğe gidilebilir. Otopark geçil kontrol sistemlerine ait antenler kullanım alanları gereği tamamen su geçirmez ürünler olmalarının yanı sıra elektrostatik toz boya teknolojisi ile korunan gövdeleri ile dış etkenlerden meydana gelebilecek hasar ve yıpranmalara karşıda dayanıklıdırlar. Panel programı üzerinden antenlerin algılama mesafeleri 0 m ile 50 m arasında ayarlanabildiğinden kurulacakları bölgelerdeki araç geçiş noktalarının dar ya da geniş bir alana sahip olması bir sorun teşkil etmeyecektir.

OTOPARK GEÇİŞ KONTROL SİSTEMLERİ NASIL KULANILIR?

Otopark altyapısında kullanılan otopark geçiş kontrol sistemleri bariyerleri kullanıcı tanıma sistemleri ile senkronize çalışacak özelliklere sahip değilse ya da otopark altyapısında hiç bariyer sistemi yok ise Avax otopark geçiş kontrol sistemleri bariyerleri bu konuda yardımcı olacaktır. DZ ve MN bariyer modelleri kendi içlerinde kol uzunlukları ile ayrılırlar. 6 m kol uzunluğu ile MN 6 ve DZ 6 modelleri yanı sıra 3 m kol uzunluğu ile MN 3 ve DZ 3 modelleri standart kol tipleriyle kullanıcılara sunulmaktadır. Bunlara alternatif olarak kolunda bulunan saçakları ile bariyer kolunun altından kaçak geçişleri de engelleyen ve 5 m kol uzunluğu olan MN 5 modeli bulunmaktadır. Tüm bu otopark geçiş kontrol sistemleri bariyerleri kol mesafeleri maksimum limitlerinin altında indirgenebildiğinden kurulacakları bölgelerdeki araç geçiş noktalarının dar ya da geniş bir alana sahip olmaları bir sorun teşkil etmemektedir. Otopark altyapısında kurulu bir güvenlik sistemi var ise entegrasyonu sağlanarak olası acil durum anlarında güvenlik sisteminin verdiği sinyaller bariyer sistemi tarafından algılanarak bariyer sistemin otomatik olarak serbest moda geçmesi sağlanabilir. Bu şekilde otopark geçiş kontrol sistemleri çok kolay olarak kullanılabilecektir. Detaylı bilgi almak veya satın almak isterseniz telefon numaralarımızdan bizimle irtibata geçebilirsiniz.

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler