perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

OTOPARK KAPI SİSTEMLERİ

Otoparklarda araçların giriş çıkışları belirli onaylar doğrultusunda yapılması için kapılarda bulunan araç geçiş noktalarına geçişi engelleyecek ve onay geldikten sonra geçişin sağlanacağı sistemlerin kurulması gerekmektedir. Bu sistemler ya otomatik çalışan bir kapı ile ya da bir otopark kapı sistemleri ile sağlanabilir. Türkiye distribütörü olduğumuz Avax markalı otomatik kapı motoru ve bariyer sistemleri ile Perkotek firması olarak bu ihtiyacınız karşılamaktayız. Türkiye distribütörü olmamızdan dolayı ürünlerimize ait en uygun fiyatlar firmamıza ait olup tüm kullanıcılarımızın aynı hizmetten faydalanabilmeleri için Türkiye genelinde fiyatlarımız sabittir.

Otopark kapısında bulunan araç geçiş noktasına kurulacak ya da hali hazırda bulunan bir yana kayar kapı mevcut ise bu kapıya rahatlıkla uygulanabilecek yana kayar kapı motoru ile otopark kapısının otomatik olarak açılıp kapanması sağlanabilir. Avax yana kayar kapı motoru 1,5 ton ağırlığına kadar olan kapıları rahatlıkla güçlü motoru ile hareket ettirebilir. Eğer bunun yerine bariyer sistemi düşünülürse Avax markasına ait DZ ve MN otopark kapı sistemleri bariyerleriyle de araç geçişleri engellenebilir. Avax kollu otopark kapı sistemleri kendi içlerinde de kol tipi ve kol uzunluklarına göre modellere ayrılır. 3 m kol mesafesi bulunan DZ 3 ve MN 3 modellerine ek olarak 6 m kol uzunluğu bulunan DZ 6 ve MN 6 standart kolları ile kullanıcılara sunulmaktadır. Ayrıca standart kol tiplerine alternatif olarak bariyer kolunda bulunan ve aşağı doğru uzanan saçakları ile MN 5 modeli kullanıcıların ihtiyaçlarına göre tercih edilebilir. MN 5 bariyer modeli ile bariyer kolunun altından olası kaçak geçişlerde engellenmiş olmaktadır. Tüm bu kollu bariyer sistemlerinde kol mesafeleri maksimum limitlerinin altına indirgenebildiğinden kurulacakları bölgelerdeki araç geçiş noktasının dar bir alana sahip olması bir sorun teşkil etmeyecektir. Ayrıca darbeye karşı dayanıklı gövdeleri ile olası araç çarpmalarında bariyer mekanizmasının ve ana kartının hasar görmeleri engellenmektedir. Bariyer sistemleri set içerisinde bulunan uzaktan kumanda sistemi ile kullanıcı taraflı yönetilerek çalışması sağlanabilir. Ancak kullanıcı sayıları arttığında uzaktan kumandalara göre daha makul fiyatları bulunan otopark kapı sistemleri kullanılması tavsiye edilir. Yetenekli bir ana karta sahip olan bariyer sistemine otopark altyapısında bulunan bir güvenlik sistemi varsa entegrasyonu yapılabilir. Acil durum anlarında güvenlik sisteminin vereceği sinyaller bariyer ana kartı tarafından algılanarak bariyer sistemi otomatik olarak serbest moda geçebilir.

Avax HGS otopark kapı sistemleri günümüz teknolojisi ile otoyollarda kullanılan HGS otopark kapı sistemleri ile aynı mantıkta çalışmaktadır. Otopark kapısına kurulacak HGS antenler ile otomatik kapı motorunun ya da bariyer sisteminin yönetilmesi rahatlıkla yapılabilmektedir. HGS panele tanımlanan HGS etiketler, kapılarda bulunan HGS antenler tarafından algılanarak panele bilgi verilmesini sağlar. Panel sorgusunu yaptığı etiket veri tabanına kayıtlı ise otomatik olarak bariyerin açılması için komut gönderir. Sistem bu şekilde offline olarak çalışmaktadır. Otopark yazılımının kurulacağı bir bilgisayar ile panel arasında bağlantı sağlanarak sistem online moda alınabilir. Böylece sisteme tanımlı etiketlere yazılım üzerinden yetkilendirmeler getirebilir. Bunun sonucunda HGS anten tarafından algılanan etiket sisteme tanımlı olsa dahi belirtilen kurallar sağlanmıyorsa bariyer sitemine açılma komutu gönderilmeyecektir. Yazılım içerisinde bulunan raporlama modülü aracılığı ile otopark yönetimi aldığı raporlar sonucunda otopark kullanımı hakkında bilgi sahibi olabilirler. Alınan bu raporlar, kullanıcılara tanımlanan kuralların değiştirilmesinde de yardımcı olabilir. Panel programı aracılığı ile HGS antenlerin okuma mesafeleri 0 m ile 50 m arasında ayarlanabildiğinde kurulacakları bölgenin dar ya da geniş olması halinde etiketlerin algılanmaması gibi bir durum yaşanmayacaktır.

perkotek.com Aşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
  Dosya Adı İşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler

100.000'in üzerinde memnun müşteri referansı ile açık ara lider
Referanslarımızdan Bazıları