perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...
OTOPARK KONTROL SİSTEMLERİ

Otoparklarda araçların giriş çıkışlarını bir düzen altında ve belirli kontrol sonucunda yapabilmeleri, aksi geçişlerine izin verilememesi için otopark kontrol sistemleri kullanılır. Bunun için ilk etapta otopark kapılarına kurulacak otomatik kapı ya da otopark kontrol sistemleri bariyeri kurulması gerekir. Bundan sonraki aşamada ise araç tanıma sistemleri ile senkronize olarak çalışmaları gerekir. Bu konuda kullanılacak ürünlere Türkiye distribütörü olduğumuz Avax markalı otopark kontrol sistemleri ürünlerinden ulaşılabilir. Tüm ürünlerimizde olduğu gibi Avax markalı ürünlerimizde de en cazip fiyatlar Perkotek olarak firmamıza ait olup, Türkiye genelinde tüm kullanıcılarımızın aynı hizmetten faydalanabilmeleri için fiyatlarımız sabittir.

İlk olarak geçişleri engelleyecek sistem olan otomatik kapı ya da otopark kontrol sistemleri bariyerleri kurulması gerekir. Otopark altyapısında bulunan bir yana kayar kapı var ise bu noktada uygulanacak yana kayar kapı motoru ile insan gücü gerektirmeden kapının kendiliğinden çalışması sağlanabilir. 1,5 ton ağırlığına kadar olan kapıları rahatlıkla hareket ettirebilen güçlü motoru ile ihtiyaçlarınız karşılanacaktır. Eğer böyle bir kapı yok ise ya da araç geçiş noktasında otopark kontrol sistemleri bariyeri kullanılmak isteniyorsa, Avax markasına ait DZ ve MN bariyer sistemleri ile bu konuda da ihtiyaçlarınız karşılanmaktadır. DZ otopark kontrol sistemleri bariyeri ve MN otopark kontrol sistemleri bariyer modelleri de kendi içlerinde kol uzunlukları ve kol tiplerine farklı modellere ayrılırlar. Standart kol çeşitleri ile 3 m kol uzunluğu bulunan DZ 3 ve MN 3 modellerine ek olarak 6 m kol uzunluğu bulunan DZ 6 ve MN 6 bariyer modelleri sunulmaktadır. Bir diğer alternatif olarak bariyer kolunda bulunan ve aşağı doğru uzanan saçakları 5 m kol uzunluğu bulunan DZ 5 modeli sunulmaktadır. Bu bariyer modelinde kolun altında olası kaçak geçişlerde engellenmiş olmaktadır. Kurulumları açısından bakıldığından ise set içerisinde bulunan kolay kurulum montaj aparatları ile tek ihtiyaç duyulan düz bir zemin ve bariyerin aktif olarak çalışması için 220 volt şehir elektriği ile beslenen ana kartına enerjinin sağlanması yeterli olacaktır. Darbelere karşı dayanıklı gövdeleri ile olası araç kazalarında bariyer ana kartının ve bariyer mekanizmasının hasar görmeleri de engellenmiştir.

Otopark kontrol sistemleri için gerekli olan araç tanıma sistemlerine ise yine Avax markası adı altında ulaşabilirsiniz. Günümüz teknolojisiyle otoyollarda da kullanılan hızlı geçiş sistemleri otoparklarda çalışmak üzere kullanım mantıkları değiştirilmiştir, ancak çalışma mantıkları aynıdır. Hızlı geçiş sistemleri araç geçiş noktalarına kurulacak antenler ve panellerin haberleşmeleri ile sağlanır. HGS antenler araçlarda bulunan HGS etiketleri algılamak ve otopark kontrol sistemleri HGS panelinin okuduğu etiket bilgilerini iletmek için kullanılır. HGS paneller ise gelen etiket bilgisini sorgulayarak sisteme tanımlı olup olmadıklarını kontrol ederler. Sistem tanımlı etiketler algılandığından bariyer sistemine direkt olarak açılma komutu gönderilir. Eğer etiket sisteme tanımlı değilse ya da etiket yok ise, yani misafir araçlar geldiğinde; bariyer sistemi açılmayacağı için kullanıcılar bariyer sisteminin bulunduğu noktadaki görevlilerin onayı doğrultusunda geçişlerini yapabilirler. HGS antenlerin okuma mesafeleri 0 m ile 50 m arasından ayarlanabildiğinden geçiş alanlarının dar olması bir sorun teşkil etmemektedir.  Otopark kontrol sistemleri ile ilgili yaşanabilecek olası sorunlar halinde deneyimli destek ekibimiz ile irtibata geçilmesi yeterli olacaktır. İlk aşamada sorunların anlık olarak giderilmesi için destek ekibimizin telefondan yapacağı yönlendirmeler sonucu kullanıcıların sistemlere müdahale etmeleri sağlanır. Yapılan bu yönlendirmeler sonucunda ya da sisteme müdahale edecek kullanıcı taraflı bir yetkilinin olmaması durumunda destek ekibinden alınacak randevu ile kullanıcılarımıza teknik ekip uzmanlarının yönlendirilmesi sağlanır. Bu şekilde sorunlar yerinde giderilerek kullanıcılarımızın mağdur olmamaları sağlanmaktadır.

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler