perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

PARMAK İZİ OKUYUCU SİSTEMİ

Parmak izi okuyucu sistemi, takip işlemlerinin yapılabilmesi için kullanılmakta olan sistemlerdir. Bu sistemler günümüzde genellikle personelleri takip etmek amacıyla kullanılmaktadırlar. Bunun yanı sıra aynı zamanda üye takibi, yemekhane takibi, öğrenci takibi, tuvalet takibi ve geçiş kontrol takibi için de tercih edilebilirler. Peki nasıl çalışırlar? Parmak izi okuyucu sistemi, parmakların uç kısımlarında yer alan parmak izini okuyarak giriş ve çıkış yapılabilmesini sağlamaktadır. Bu iz, her insanın her parmağında farklı bir algoritmaya sahiptir. Öyle ki her insanın her parmağında da farklı bir algoritmaya sahip olmaktadır. Bu sayede zaten personel takip sistemlerinde daha sık olarak kullanılmaya başlanmışlardır. Çünkü personellerin birbirleri yerine parmaklarını okutabilmeleri gibi bir durum asla söz konusu değildir. Bu sayede geçişler de kolayca kontrol altına alınabilecektir.

Parmak izi okuyucu sistemi cihazlarının kullanabilir pek çok farklı modeli bulunmaktadır. Genel olarak kayıt kapasiteleri bu cihazlarda bin ile on bin arasında değişiklik göstermektedir. Yani kullanılacak olan alandaki kişi sayısının aslında bir önemi kalmayacaktır. Her alana uygun farklı bir kayıt kapasitesine sahip cihaz bulunabilecektir. Bunun yanı sıra zaten pek çok modelinde şifreli ve kartlı geçiş yapabilme olanağı bulunur. Yani zaten cihazların kayıt hafızaları arttırılabilmektedir. Üstelik her cihazın parmak izi sensörü de aynı değildir. Parmak izi sensörü bu cihazlarda, geçiş yapılma hızını ve kalitesini belirler. Sensör ne kadar kaliteli ise parmak o kadar hızlı okunur ve o kadar hızlı geçiş sağlanır.

Parmak izi okuyucu sistemi cihazlar ile kapılara, bariyerlere ve hatta turnikelere de tetik verilebilmesi mümkündür. Kapılara tetik vermek için parmak izi okuyucu sistemi cihazları ile birlikte kilitlerin kullanılması gerekmektedir. Kilitlerin her kapı yapısına uygun olan farklı bir modeli bulunduğu için zaten her türlü kapıya tetik verilebilmektedir. Kilitler sayesinde de bu cihazlar ile kontrollü alanlar elde edilir. Ayrıca parmak izi okuyucu sistemi cihazlarının bazı modelleri zaten kapı kolu görevi gördükleri için bu cihazlar ile kilit kullanılmasına gerek kalmayacaktır. Kapı kolu, parmak izi ve kilit bir arada bulunmaktadır. Kusursuz geçiş yapmak için harika bir şekil olan bu cihazlar zaten pil ile çalışmasına devam etmektedir. Yani elektrik kesilmesi gibi durumlar hiç önemli değildir. Piller kolayca değiştirilerek kullanıma devam edilebilir.

Parmak izi okuyucu sistemi cihazları ile turnikelere tetik vermek için ise bu cihazların kullanılacak olan turnike üzerine monte edilmesi gerekmektedir. Bu cihazların montajı sağlandıktan sonra kullanılacak olan takip yazılımı ile bağlantılarının yapılması sağlanır. Bu işlemden sonra geçiş yapmak çok kolaydır. Tanımlı olan parmak izi cihaza okutulduğunda, kolayca giriş ve çıkış yapılabilmektedir. Üstelik bir parmak izi okuyucu sistemi cihazına on adet parmak izi de tanıtılabilir. Bu sayede normalde tanımlı olan parmak izinde kesik, deformasyon ya da çizik olması durumunda kayıtlı olan diğer parmaklar ile geçiş yapılabilmektedir. Uygun fiyatlı parmak izi okuyucu sistemi hakkında çok daha fazlası için hemen şimdi bizi arayabilirsiniz.

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler