perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

PARMAK İZİ OKUYUCUSU

Parmak izi okuyucusu, parmak izi okuma teknolojisi ile çalışmasına devam etmekte olan cihazlardır. Bu cihazlar, parmakların uç kısımlarında yer alan izi kullanarak takip yapmak için tercih edilirler. Parmak izi okuyucusunda kullanılmakta olan parmak izi, her insanın parmağında farklı bir özelliğe sahiptir. Bu sayede kişilerin birbirleri yerine parmak izi okutması gibi bir durum söz konusu olmaz. Bu da geçişlerin oldukça kolay ve hızlı bir şekilde yapılmasına olanak tanımaktadır. Parmak izi okuyucusu cihazları, bu güvenliğe sahip olmalarından ötürü genellikle personel takibi yapmak için kullanılmaktadırlar. Personel takibinin yanı sıra aynı zamanda üye takibi, öğrenci takibi, minibüs takibi, geçiş kontrol takibi ve yemekhane takibi yapabilmek için de kullanılmaktadır. Kullanılacak olan parmak izi okuyucusunun birçok farklı teknik özelliği yer almaktadır. Bu özelliklere bakarak, kullanacak olduğunuz cihazı seçebilirsiniz. Bu özelliklerin neler olduğundan bahsedelim.

Parmak izi okuyucusu, sesli ve Türkçe bildirime sahiptir. Bu sayede kullanıcıların tanımlanmaları ve okutma yaptıkları sırada çok daha basit bir şekilde kullanabilmektedir. Parmak izi okutulduğunda sesli ve Türkçe olarak teşekkür edilmektedir. Parmak izi tanımlı değil ise de yeniden okutması gerektiği söylenmektedir. Parmak izi okuyucusunun bir diğer özelliği de dahili bataryası bulunmasıdır. Dahili batarya özelliği sayesinde elektrik kesilmesi gibi durumlarda cihazlar kullanıma devam edilebilecektir. Bu da 7/24 takip yapabileceğiniz anlamına gelmektedir.

Parmak izi okuyucusu kayıt kapasiteleri bin ile on bin kayıt arasında değişiklik göstermektedir. Bu kayıt kapasitesi her cihaz modelinde değişiklik gösterdiği için size uygun olan modeli tercih edebilirsiniz. Parmak izi okuyucusunun pek çok modelinde aynı zamanda kartlı ve şifreli geçiş yapma olanağı da yer almaktadır. Bu sayede cihazların kayıt kapasiteleri de arttırılmaktadır. Yani personel sayınız her ne olursa olsun ideal bir çözüm bulabilmek daima mümkün olmaktadır.

Parmak izi okuyucusunun birçok modeli ile kapılara, turnikelere ve bariyerlere de tetik verilebilmektedir. Kapılara tetik verebilmek için parmak izi okuyucusu ile birlikte kilitlerin de bir arada kullanılması gerekmektedir. Kullanılacak olan kilitlerin tüm kapı yapılarına uygun olan modelleri yer almaktadır. Yani kapı yapınızın ahşap, demir, metal, pvc ya da cam olması hiç önemli değildir. Parmak izi okuyucusu ile turnikelere tetik vermek için ise öncelikle cihazların turnikeler üzerine monte edilmesi gerekmektedir. Turnike üzerine montajı yapılan bu cihazlara daha sonra kişilerin parmak izinin tanımlanması sağlanır. Bir kişinin parmak izi kayıt edilirken aynı parmağı arka arkaya üç kez okutması istenir. Bu sayede parmağın tüm alanları kayıt edilir ve okutma sırasında her kısmı okunarak kolayca geçiş yapılabilmektedir. İsterseniz bu kayıt esnasında bir kişinin on adet parmağını da kayıt edebilirsiniz. Böylece normalde kayıt edilen parmaklarda kesik, çizik ya da deforme olması gibi durumlarda, kayıtlı olan diğer parmaklar ile kolayca geçiş yapabilirsiniz.

Parmak izi okuyucusu fiyatları da Perkotek Teknoloji olarak Magic Pass cihazların Türkiye dağıtıcılığını yaptığımız için oldukça uygundur. Yani parmak izi okuyucusu satın almak için siz de doğru yerdesiniz. Perkotek Plaza’ya gelerek yerinde inceleme fırsatı bulabilir, isterseniz burada fiyat bilgisi alabilirsiniz.

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler