perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

Parmak izi tanıma sistemi nasıl çalışır?

Parmak izi tanıma sistemi; insanların parmak izini dijital ortamda tarar, kayıt eder ve daha sonra kullanmak üzere eşleştirmeye yarar. Bu sayede parmağınızı dijital imzanız olarak kullanabilirsiniz…Cihaz kendi üzerine kaydı yapılan parmak izi kullanıcısına bir adet numara (ID) verir ve bu kullanıcı daha sonrasında parmak izini okuttuğu zaman cihaz kendi hafızasındaki parmak izlerini tarayarak eşleştirir ve onay verir. Cihaz bu onayı 1 saniye içerisinde 1000’lerce parmak izi arasından tarayarak hızlıca sesli ve yazılı olarak onay verebilmektedir. Okutulan parmak izi kayıtlarını stand alone olarak hafızasında tutar ve size bu bilgiyi istediğiniz zaman aktarabilmektedir. Parmak izi tanıma sistemi personel takip veya geçiş kontrol yazılımıyla entegre edilebilmektedir. Bu sayede çalışan personelinizin giriş çıkış saatlerini kontrol altına alabilir, maaşlarını hesaplayabilir,  bunları raporlayıp yazıcıdan dökebilir, bilgisayarınıza kayıt edebilir, daha sonra kullanmak üzere saklayabilirsiniz. Access Kontrol yazılımı ile personel geçiş yetkilendirmesi yapabilir kişilerin geçişlerini sınırlandırıp kontrol altına alabilirsiniz.

Parmak izi tanıma sistemlerinin fiyatları da oldukça merak edilmekte olan bir konudur. Parmak izi tanıma sistemlerinde kullanılmakta olan cihazların modeline göre parmak izi tanıma sistemlerinin fiyatları değişiklik göstermektedir. Bu yüzden bu cihazlar hakkında ner bir bilgi verebilmek mümkün değildir. Ancak Perkotek Teknoloji ailesi olarak Magic Pass parmak izi tanıma sistemi Türkiye dağıtıcısı konumunda olmamızdan ötürü bu sistemlerin fiyatları firmamızda oldukça uygundur. Kaliteli ve sağlam Magic Pass parmak izi tanıma sistemleri ile personel takibi, üye takibi, öğrenci takibi, yemekhane takibi ve tuvalet takibi de yapılabilmektedir. 

Parmak izi tanıma sistemi nasıl haberleşir?

Parmak izi tanıma sistemleri TCP/IP protokolünü kullanır. Bu sayede cihaz ile Ağ üzerinden istediğiniz yerden cihaz ile haberleşebilir, bilgileri alabilir, bu cihaza bilgi gönderebilirsiniz. Çok şubeli işyerlerinde cihazlar ağa dahil edildiğinde merkezden takibi yapılabilir, şehir içi, şehir dışı hatta yurtdışı ofislerinizi bile bu cihazlar sayesinde kontrol altına alabilirsiniz…

Parmak izi tanıma sistemi nerelerde kullanılır?

Parmak izi tanıma cihazı kolay kuruluma sahip bir cihazdır. Fabrika, ofis girişlerinde duvar, kapı, veya turnike üzerine montajlanabilmektedir. Parmak izi tanıma sistemi eşleştirdiği kullanıcıya yanıt olarak bir kapıyı, turnikeyi açabilmektedir. Alt yapı ihtiyacı, sadece çalışabilmesi için 220V enerji ve haberleşebilmesi için 1 adet data kablosu ( Cat5 veya Cat6 ) ‘dur. Kurulum yapıldıktan hemen sonra personel takibi, geçiş kontrol cihazı olarak kullanılabilmektedir. Parmak izi tanıma sistemleri; kamu kurum ve kuruluşları, askeri alanlar, belediyeler, fabrikalar, plazalar, okullar, dershaneler, hava alanları gibi alanlarda tercih edilebilmektedir. Parmak izi tanıma sistemini kullanmak için öncelikle bu cihazların, kapıların giriş ve çıkış alanlarına monte edilmesi gerekir. Daha sonra da geçişine izin verilecek olan kişilerin parmak izlerinin tanıtılması gerekmektedir. Bir kişinin on adet parmağının da tanıtılabilmesi mümkündür. Yani normalde geçiş yapılan parmakta kesik, çizik veya deformasyon gibi durumlar söz konusu olursa, tanımlanan diğer parmaklar ile geçiş yapılabilir. Bu cihazların pek çok modelin şifre ve kart ile de geçiş yapabilme özelliği de bulunmaktadır. Yani geçiş şekilllerinden istediğinizi tercih edebilirsiniz. 

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler