perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

PARMAK İZLİ GEÇİŞ SİSTEMLERİ

Parmak izli geçiş sistemleri, parmak izi teknolojisi kullanılarak geçişlerin kontrol altına alınması ve takiplerin yapılabilmesi amacı ile kullanılmakta olan sistemlerdir. Parmak izli geçiş sistemleri, eşsiz ve benzersiz olan parmak izini kullanır. Parmak izi, eşsiz ve benzersiz bir yapıya sahip olduğu için her insanın parmağında farklı bir algoritma il karşımıza çıkmaktadır. Hatta öyledir ki; hiçbir insanın parmak izi, bir başka insan ile bile aynı değildir. Bu da bu sistemlerine duyulan güvenin artış göstermesini sağlamakta ve kullanım alanlarının da aynı orantıda artış göstermesini sağlamaktadır.

Parmak izli geçiş sistemleri kullanım alanları çok geniştir. Sıklıkla işletmelerde kullanılıyor olsalar da aynı zamanda kamu kurum ve kuruluşlarında, askeri alanlarda, belediyelerde, fabrikalarda, plazalarda, holdinglerde, hava alanlarında, alışveriş merkezlerinde ve buna benzer pek çok alanda da kullanılabilmektedirler. Tabi ki tüm bu alanlarda kullanım amaçları farklıdır. Günümüzde parmak izli geçiş sistemleri genellikle personel takibi için tercih ediliyor olsalar da üye takibi, yemekhane takibi, minibüs takibi, geçiş kontrol takibi ve öğrenci takibi için de kullanılmaktalar. Bu şekilde takip yapılması için kullanıldığında bu cihazların, beraberinde takip programları ile birlikte kullanılması gerekmektedir.

Parmak izli geçiş sistemleri, tüm takip sistemlerinde kullanılırken karşımıza turnikelere, kapılara ve bariyerlere tetik vermeleri ile çıkmaktalar. Zaten bu sistemlerin en büyük özellikleri arasında da tetiklemesi gelmektedir. Bu sistemlerde kullanılan cihazlar ile turnikeleri tetikleyebilmek için cihazların turnikeler üzerine montajının yapılması gerekmektedir. Kapılara tetik vermek için ise parmak izli geçiş sistemleri kapı kolu cihazlarının kullanılması ya da kapı kilitlerinin kullanılması gerekmektedir. Eğer kapı kilidi tercih edecekseniz, kapı yapınıza uygun olan bir kilit bulabileceğinizden hiç şüpheniz olmasın. Peki, parmak izli geçiş sistemleri cihazları başka ne gibi özelliklere sahiptir? Bu cihazların en büyük özelliklerinden bir diğeri, dahili bataryalarının bulunmasıdır. Dahili bataryaları sayesinde elektrik kesilmesi durumlarında bataryaları devreye girerek kullanıma devam etme imkânı sunmaktadır. Bir diğer özellikleri de sesli ve Türkçe olarak geri bildirim verebilmeleridir. Bu sayede kullanım çok daha kolay bir hal alacaktır. Siz parmağınızı cihaza okuttuğunuzda sesli ve Türkçe olarak size teşekkür edecektir.

Parmak izli geçiş sistemleri cihazları, genel olarak 0.1 saniye ve 0.2 saniye gibi çok çok kısa sürelerde parmak izi taraması yapabileceklerdir. Bu da geçişlerin ne kadar hızlı yapılabileceğinin bir göstergesidir. Bu cihazların pek çok modeli zil çaldırma özelliğine de sahiptir. Zil çaldırma özelliği sayesinde özellikle personel takibinde belirlenmiş olan bir zaman diliminde (paydos ve mola saatleri gibi) zil çaldırıldığında, personellerin toplu olarak hareket etmeleri sağlanabilecektir. Bu cihazlar genel olarak -20 derece ile +60 derece arası tüm sıcaklıklarda da problemsiz olarak çalışmalarına devam edebileceklerdir.

Parmak izli geçiş sistemleri cihazlarının kullanıcı kayıt kapasiteleri, her cihazda farklıdır. Genel olarak kullanıcı kayıt kapasitesi bin ile on bin arasında değişir. Yani takip yapılacak olan alandaki kişi sayısının ne olduğunun pek bir önemi yoktur. Zaten birçok modelinde parmak izi, kart ve şifre ile geçiş özelliği de bir arada bulunmaktadır.

Parmak izli geçiş sistemleri cihazları fiyatları, kullanılacak olan modelin kayıt kapasitesi, hızı vb. özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Ancak Perkotek olarak Magic Pass parmak izli geçiş sistemlerinin ülkemizde dağıtıcılığını yaptığımız için fiyatları oldukça uygundur. Satın almak veya daha fazla bilgi edinmek için info@perkotek.com adresi üzerinden bizimle irtibata geçebilirsiniz.

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler