perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

KART OKUYUCU

Kart okuyucu, geçişlerin kontrol altına alınabilmesi amacıyla kullanılmakta olan cihazlardır. Kart okuyucular, günümüzde çok geniş alanlarda kullanılmaktadırlar. Bu alanlar; okullar, kamu kurum ve kuruluşları, belediyeler, fabrikalar, plazalar, askeri alanlar, hava alanları, alışveriş merkezleri vb. olabilmektedir. Saydıklarımız dışında da pek çok kart okuyucu kullanım alanı yer almaktadır. kart okuyucu kartlarının iki farklı modeli bulunmaktadır. Bu cihazlara tanımlanacak olan kartlar, mifare ya da proximity kartlardır. Hangi kartların kullanılacak olduğu tamamen cihazın modeline göre değişir. kart okuyucuların kartları okuyabilmeleri için sadece beş ile on santimetrelik mesafelerden cihazlara yaklaştırılmaları yeterli olmaktadır. Kart okuyucu modellerinde, iç ortamlarda tercih edilebilen ve dış ortamlarda tercih edilebilen olmak üzere iki farklı seçenek yer almaktadır. Dış ortamlarda tercih edilebilen kart okuyucu modelleri, su geçirmez özelliktedir. Böylece her türlü alanda size bir çözüm sunmaktadır. Firmamız tarafından satışa sunulmuş olan kart okuyucu modelleri, iki sene boyunca garantili olmakla birlikte on sene boyunca da yedek parça garantisine sahiptir. Kullanılmakta olan dört farklı modeli de bulunmaktadır. Bunlar; standalone kart okuyucu, online kart okuyucu, offline kart okuyucu ve panelli kart okuyucu. Tamamı aynı amaç doğrultusunda kullanılabiliyor olsa da kullanım şekilleri farklılık gösterebilmektedir.

Standalone kart okuyucu, çalışmasına bilgisayarlardan bağımsız olarak devam etmekte olan cihazlardır. Bu cihazlara kart tanımlaması yapabilmek için öncelikle master kart okutulması gerekmektedir. Master kart okutulduktan sonra da kart tanımlamaları yapılabilmektedir. Bu kart okuyucu modellerimiz, tetik olarak kuru kontak vermektedirler. Elektrikli kilit, manyetik kilit ve elektrikli kilit karşılıkları ile de tetiklenebilirler. Kart okutularak geçiş yapılabilmesinin yanı sıra şifreli olarak da geçiş özelliği yer almaktadır. Günümüzde standalone kart okuyucu, ofis odalarında ve depo kapılarında çokça kullanılmaktadır.

Offline kart okuyucu ise bilgisayar bağlantısına gerek duymadan çalışmasına devam etmekte olan cihazlardır. Bu cihazlar günümüzde sıklıkla personelleri takip etmek amacı ile kullanılmaktadırlar. Günümüzde de özellikle personelleri takip etmek için kullanılırlar. Bu kart okuyucu modellerimiz, çalışmaları sırasında herhangi bir panele ihtiyaç duymazlar. Çünkü zaten offline kart okuyucu kendisi bir panel görevi görmektedir. Kartlı geçiş ve şifreli geçiş yapabilme imkânı sunmaktadırlar.

Online kart okuyucu ise çalışmaları sırasında sürekli olarak bilgisayarların açık olmasına ihtiyaç duyan cihazlardır. Bu cihazlara geçiş tanımlamaları, geçiş adetleri ve geçiş yetkileri beraberinde kullanılacak olan program üzerinden tanımlanmaktadır. Bu kart okuyucu modellerimiz, Rs 232 ve Rs 485 ile çalışmasını sürdürmektedir.

Panelli kart okuyucu modellerimiz ise çalışmaları sırasında panele ihtiyaç duymakta olan cihazlardır. Bu cihazlar, aptal terminal olarak da bilinirler. Aptal terminaller, çalışmaları sırasında bütün bilgileri panelden alır ve bütün bilgiler panelde tutulmaktadır. Bir adet panele 4, 8 veya 16 adet kart okuyucu tanımlaması yapılabilir. Birçok modelinde kartlı ve şifreli geçiş imkânı bir arada yer almaktadır.

Perkotek Teknoloji olarak Strike kart okuyucu Türkiye dağıtıcısı konumunda olduğumuz için bu okuyucuların fiyatları firmamızda çok uygundur. Satın almak için 0850 811 80 00 numarasını tuşlayarak bizimle irtibata geçebilirsiniz!

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler