perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

PARMAK İZLİ ÜNİVERSİTE SİSTEMİ

Parmak izli üniversite sistemi; parmak izi cihazı, öğrenci takip yazılımı ve beraberinde kullanılacak olan turnike ya da kilitten oluşmaktadır. Ancak öğrencilerin geçiş kısıtlamalarını yapabilmek için sıklıkla bu sistemlerde turnikeler tercih edilmektedir. Parmak izli üniversite sisteminde kullanılmakta olan parmak izi cihazlarından bahsedelim. Bu cihazlar, parmakların uç kısımlarında yer alan izleri okuyarak geçiş yapabilmek için kullanılır. Parmak izi, parmakların uç kısımlarında yer alan izdir ve bu iz hiçbir insanın parmağında aynı değildir. Bunun yanı sıra her insanın her parmağında farklıdır. Bu sayede kişilerin geçişler sırasında birbirleri yerine parmak izi okutarak geçiş yapabilmeleri mümkün değildir. Bu sayede de oldukça güvenilir geçişler yapılacaktır.

Parmak izli üniversite sistemi cihazları, genel olarak bin ile on bin kişilik bir kayıt kapasitesine sahiptir. Kullanılacak olan alandaki öğrencilerin sayısına göre istenilen ve ihtiyaç duyulan kapasiteye sahip cihaz kullanılabilecektir. Bu cihazların zaten pek çok modeli hem kartlı hem de şifreli olarak geçiş yapabilme özelliği sunmaktadır. Bu sayede zaten cihazların kayıt kapasiteleri de arttırılmaktadır. Böylece parmak izi kapasitesi dolsa bile kartlı ya da şifreli olarak geçiş yapabilirsiniz. Bu cihazların ekranları da renklidir. Zaten menü dili de Türkçe’dir. Bu şekilde sizin kullanımınız çok daha kolaylaşır. Bir cihaza isterseniz bir kişinin on adet parmağını da tanıtabilirsiniz. Böylece geçiş yapılan parmak izinde kesik, çizik veya deformasyon olması durumunda kayıtlı olan diğer parmaklar ile de geçiş yapılabilir.

Parmak izli üniversite sisteminde kullanılmakta olan turnikelerden bahsedelim. Bu turnikeler, bel turnikeleri ve hızlı geçiş turnikeleridir. Bu turnikelerden hangisinin kullanılacak olduğu sizin tercihinize kalmıştır. Ancak öğrencilerin takibinde genel olarak bel turnikeleri kullanılmaktadır. Bu turnikeler, insan beli boyunda olduklarından ötürü bu ismi almış olan turnikelerdir. Tripod turnike olarak da bildiğimiz bu turnikelerin üzerine parmak izi cihazları monte edildiğinde, geçişler bu şekilde sağlanır. Bu turnikelerin dış ortam girişlerinde kullanılabilen paslanmaz çelik olan modelleri ve iç ortam girişlerinde kullanılabilen elektrostatik boyalı olan modelleri bulunmaktadır. Paslanmaz çelik modeller suya karşı dayanıklılık gösterdiği için dış ortamlarda sorunsuzca kullanılabilmektedir.

Parmak izli üniversite sistemi turnikelerinden bir diğeri ise hızlı geçiş turnikeleridir. Bu turnikeler, yoğun geçişlerin yapılacak olduğu alanlarda kullanılmaktadırlar. Paslanmaz çelik olan modelleri dış ortamlarda, elektrostatik boyalı olan modelleri ise iç ortamlarda gönül rahatlığı ile kullanılabilmektedir. Bu turnikeler, oldukça estetik bir görünüme şıklığa sahiptirler. Böylece kullanılacak oldukları alanlara da farklı bir hava katarlar. Öğrencilerin bu turnikeleri kullanarak geçiş yapmaları ile birlikte giriş ve çıkışlar kolayca kontrol altına alınabilecektir.

Parmak izli üniversite sistemi yazılımı olarak da bilinen öğrenci takip yazılımı ise öğrencilerin giriş ve çıkış saatleri hakkında bilgileri raporlamalar ile görebileceğiniz bir yazılımdır. Bu yazılım sayesinde hangi öğrencinin hangi saat aralığında geçiş yaptığını görebilirsiniz. Okulda ne süre ile bulunduğunu ve hangi dersleri kaçırdığını tespit edebilirsiniz.

Parmak izli üniversite sistemi hakkında eğer çok daha fazlasını öğrenmek isterseniz 0850 811 80 00 numarasını tuşlayarak bizimle iletişime geçebileceğiniz gibi isterseniz Perkotek Plaza’ya gelerek yerinde inceleme fırsatı da yakalayabilirsiniz. Satın almak için daha fazla zaman harcamayın!

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler

100.000'in üzerinde memnun müşteri referansı ile açık ara lider
Referanslarımızdan Bazıları