perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...
PARMAKİZİ OKUYUCU

İnsanoğlunun şahsına özgü değişkenlik gösteren özelliklerinden biri parmak izidir. En kolay şekilde tespit edilebilen bu özelliği ile kişilerin ayırt edilmesi sağlanmaktadır. DNA ve kimlik numarasında da olduğu gibi kişiye özel bir durumdur ve farklı kişiler ile eşleşme olasılığı yoktur. Bu özellik kullanılarak parmakizi okuyucu cihazlar aracılığı ile kontrol sistemleri uygulanabilir. Günümüzde en yaygın olarak kullanılan yöntemler ise geçiş kontrol yapıları ve devam kontrol sistemleridir. Parmakizi okuyucu bu cihazlar normal standartlarda tek tip özelliklerde olabileceği gibi günümüzde doğan ihtiyaçlardan dolayı ek özellikler ile birlikte kartlı tanıma, yüz tanıma ve şifreli tanıma özelliklerine de içerebilirler. Türkiye distribütörü olduğumuz Magic Pass ve Magic Face markalı ürünler ile bu konuda kullanıcılarımıza hizmet vermekteyiz. Magic Pass markalı ürünlerin temeli parmak izi tanıma özelliğine dayalıyken Magic Face markalı ürünlerde ise ek özellik olarak sunulmaktadır. Magic Face ürünlerinin temelinde ise yüz tanıma özelliği bulunmaktadır. Türkiye distribütörü olmamızın da avantajlarıyla tüm kullanıcılarımızın aynı şartlardan faydalanabilmeleri için satış fiyatlarımızın sabit olması yanı sıra en cazip fiyatlar Perkotek olarak firmamıza aittir. Parmakizi okuyucu cihazlar gibi tüm kullanıcı tanıma sistemleri yalnız başlarına çok da işlevsel sayılmaz. Asıl işlevsel olmalarını sağlayan bu cihazların aracı olduğu bilgisayar yazılımları bir sonuca ulaşılmasında etkilidir.

Parmakizi okuyucu kullanıcı tanıma sistemleri, kullanıcıları ait kişisel şifreyi alır ve kim olduğunu belirlemektedir. Asıl işlemi yapan bilgisayar üzerinde çalışacak yazılımdır ve bu yazılımlar kullanılacak bazı durumlara göre programlanmıştır. Genel olarak düşünüldüğünde; personel takip programı, Access geçiş kontrol programı, yemekhane takip programı, tuvalet takip programı, üye takip programı hazır paket programlar olabileceği gibi SDK desteği ile özel programlarda da kullanılabilmektedir. Parmakizi okuyucu cihazların tercih edilmelerindeki en büyük faktörler kullanıcı kayıt kapasiteleri ve kayıtları saklayacak log kapasiteleridir. Diğer etkenler ise kullanım amaçlarına göre tetik verebilme özellikleri ve yoğun kullanım alanlarında işlemlerin hızlı yapılabilmesi için işlemci hızlarının yüksek olmasıdır. Online çalışma şekillerinde asıl yönetici taraf bilgisayar yazılımı olduğundan log kapasiteleri çok da önemli sayılmaz, offline çalışma şekillerinde bilgisayar programı cihaz içerinde depolanan verileri transfer sonrasın alacağından log kapasitenin yüksek olması bu durumda önemlidir. Parmakizi okuyucu sistemin kullanımındaki amaç sadece kullanıcıların geçiş saatlerini kontrol etmek ise tetik özelliği de bu durumda kullanılmayacaktır. Geçiş kontrol yapısı bulunan bir sistem kullanılacak ise tetik özelliği önem arz etmektedir. Kullanıcıya ait parmak izi, cihaz tarafından algılandıktan sonra yetkili olması durumunda bir kapıdan ya da turnike sisteminden geçiş onayı sağlanacaksa bu gibi durumlarda tetik özelliği gerekmektedir. Kullanıcı cihaza tanımlı değilse ya da geçiş kontrol yazılımında yetkisi yok ise cihazın tetik vermesi engellenir ve istenilen kontroller bu şekilde sağlanmış olur.

Kullanıcı tanıma sistemleri ile ilgili meydan gelebilecek sorunlar halinde deneyimli destek ekibimiz ile telefonla irtibata geçilmesi yeterli olacaktır. Parmakizi okuyucu bazlı sorunlar halinde ilk aşamada yapılacak olan yönlendirmeler sonucunda kullanıcıların sistemlere müdahale edilmesi sağlanarak sorunların giderilmesi hedeflenmektedir. Yazılım bazlı sorunlarda ise yönlendirmeler dışından destek ekibi uzak masaüstü bağlantıları ile kullanıcıların bilgisayarlarına direkt olarak müdahale edebilirler. Sorunların bu şekilde giderilememesi durumunda ya da kullanıcı taraflı müdahale edecek bir yetkilinin olmaması durumunda destek ekibinden alınacak randevu doğrultusunda teknik ekip uzmanlarının kullanıcılarımıza yönlendirilmesi sağlanabilmektedir. Böylece sistemlere yerinde müdahaleler yapılarak sorunlar giderilir ve kullanıcılarımızın mağdur olmalarının önüne geçilmektedir.

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler